Dizilerin sezon finallerindeki hatalar

Medyafaresi.com yazarı Anibal Güleroğlu sezon finali yapan dizileri masaya yatırdı.

Eklenme Tarihi: 05 Temmuz 2016

Medyafaresi.com yazarı Anibal Güleroğlu sezon finali yapan dizileri masaya yatırdı. -- ‘KARA SEVDA’ YEŞİLÇAMVARİ FİNALLE İÇ KARARTTI -- Baştan beri ismine kafayı taktığım ve diziye adını veren ‘Kara Sevda’ duygusunu hissetmek için üstün çaba harcadığım yapımın içeriği, nedense bir türlü saramadı beni.

Oysa Burak Özçivit, Kaan Urgancıoğlu ve Neslihan Atagül’den dolayı umutluydum. Galiba anlamsız takıntının sevda diye sunulması, Ozan’ı kurtarmak için Emir’le evlenen Nihan’ın pek de inandırıcı olmayan biçimde hayatını feda etmesi ve yan karakterler de dâhil olmak üzere öykülerdeki Yeşilçam esintili mantığın doğallıktan uzaklığı diziye ısınmamı engelledi.

Nasıl ki; Yeşilçam filmlerini aşan dramatiklikte sunulmaya çalışılan sezon finalinde de tüm bu etkenler işlevseldi. Hamile hastalarına, bebek patiği dağıtarak test sonucunu bildiren doktordan hamileliğini öğrenen Nihan’a sevinçle hüznü aynı anda yaşatan ‘Kara Sevda’nın sezon finalindeki en önemli aksiyonlar bile sürpriz yaratmaktan uzak gelişmelerle yaratılmıştı.

Kız kardeşinin Emir’le ilişkisini öğrenen Kemal, Nihan’ı aklına bile getirmeden, yenmiş yemeğin davasını gütmenin derdine düştü ve Emir’in karşısına dikildi. Çocuk oyunundan hallice boğuşma sahnesinde, patlayacağı belli olan silah patladı ve Emir yere yığıldı. Hastane odasında zehirlenme şüphesiyle yatan Ozan deseniz, fazla cevval çıktı ve o ortamda intihar etmeyi başardı. Böylece Nihan da karnında bebeğinin umudu, yüreğinde ikizinin acısı, karşısında kendine düşmanca bakan eli kanlı Kemal’in görüntüsüyle yere yığıldı.