Dizilerde sadece bir eş olmanın ötesine geçen kadınlar

Dizilerde sadece erkeklerin karısı olmak dışında da birer "rolleri" olan, kimi güçlü kimi aykırı kimiyse çok daha başka özelliklere sahip kadın karakterlerden bazılarına bir göz atalım istedik.

Eklenme Tarihi: 20 Ekim 2016

Catelyn Stark - Ned Stark / Game of Thrones
Catelyn en az Ned Stark kadar güçlü bir karakter olduğunu onun ölümünden sonra kanıtladı. Doğal bir lider olarak ön plana çıktı ve hem ailesine hem de Kuzey'e önderlik yaptı. Eşinden devraldığı bayrağı en az onun kadar iyi taşıdı ve Kuzey'in olduğu kadar izleyicinin de kalbinde sağlam bir yer edindi.

Tata Escobar - Pablo Escobar / Narcos


Dünyanın en büyük suçlularından ve en zengin adamlarından birinin karısı olmak dünyanın en zor şeylerinden birisi olsa gerek. Pablo'nun düşüşe geçtiği günlerde bunu iyiden iyiye görmüş olduk. Tata eşinin son ana kadar arkasında duran ve ona asla ihanet etmeyen bir karakter olarak ön plana çıkarken yapılan zulme ve işlenen tüm suçlara karşı gözü kapalı olması onu iyi bir insan değil ama böyle bir adam özelinde iyi bir eş yaptı.

Skyler White - Walter White / Breaking Bad
Skyler White dizi tarihinin en çok küfür yiyen karakterlerinden bir tanesidir herhalde. Tata Escobar'ın tam tersi olarak kocasının karıştığı kirli işleri onaylamayan ve ona koşulsuz bir destek sunmayan Skyler, Walter için iyi bir iş olamasa da doğru bildiği şeyi yapmaktan geri durmayan bir insan olarak ön plana çıktı. Bu özelliği ile sadece bir eş değil bağımsız bir karakter olarak izledik onu ama yine de kimi zamanlarda daha anlayışlı olmasını bekledi izleyici kendisinden.

Margaret Thompson - Nucky Thompson / Boardwalk Empire
Margaret her iki tipten de özellikler taşıyan bir karakter. Yine suça karışmış güçlü bir adamın eşi olarak kimi zaman onun arkasında durdu kimi zaman ise şahit olduklarına isyan etti. Nuck'nin genç, güzel ve kırılgan bir süs eşyası gibi yanında taşımak istediği Margaret gerektiğinde kapıyı çarpıp çıkmasını da bildi. Hem de tüm o zenginliği geride bırakıp eski yoksul günlerine dönme pahasına.