Didem Arslan Yılmaz Vazgeçme Diyerek Gönüllere Taht Kurdu! Didem Arslan Yılmaz Kimdir?

Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme' programı ile izleyicilerin karşısına çıkan Didem Arslan Yılmaz, ekran başındaki pek çok kişinin araştırdığı isim olmaya devam ediyor.

Eklenme Tarihi: 19 Mart 2021

Didem Arslan Yılmaz, 12 Ocak 1974 tarihinde dünyaya geldi.

Kadıköy Kız Lisesi ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. Gazeteciliğe 1992'de Flash TV'de haber sunarak başladı. Çalar Saat,Serdar Cebe'yle Haftasonu Haberleri, 13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye'nin Nabzı programlarının sunuculuğunu üstlendi.

Profesyonel meslek hayatına haber merkezi ile başladı. Muhabirlik, ana haber spikerliği, sabah programı spikerliği yaptı.
Sağlık Bakanlığı ve CNN TÜRK'ün birlikte organize ettiği "Hayata Bağış" kampanyası büyük farkındalık yarattı.

Türkiye'nin Nabzı adlı tartışma programını hazırlayıp sundu. Gün içerisinde de yine farklı saat dilimlerinde kuşak programlarının hem mutfağında hem de ekran önünde görev aldı.

ÖDÜLLERİ


2005: "Kaçak ambulanslar" haberiyle Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başarı Ödülü.
2013: "Türkiye'nin Nabzı" programına Yılın En İyi Tartışma Programı kategorisinde Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Ödülü.
2014: "Türkiye'nin Nabzı" programından dolayı Medya Etik Konseyi tarafından TV Haber Etik Ödülü.
2015: "Türkiye'nin Nabzı" programından dolayı Magazin Gazetecileri Derneği'nin 21. Altın Objektif Ödülleri, Savaş Ay Özel Ödülü.