Çukur yeni sezona birinci başladı

Show TV’de ekrana gelen Ay Yapım imzalı Çukur, dün akşam ekrana gelen yeni sezonunun ilk bölümüyle reytinglerde rekor kırarken, özet yayınının başlamasıyla sosyal medyada da zirveye yerleşti.

Eklenme Tarihi: 18 Eylül 2018

Geçtiğimiz sezonun en çok konuşulan dizisi Çukur, ikinci sezona hızlı başladı. Nefeslerin tutulduğu ve ekran başındakilerin heyecanla “Büyük saldırıdan kimler kurtuldu?” sorusunun cevapladığı bölümde izleyiciyi yıkık dökük bir Çukur ile Karakuzular karşıladı. Çeto (Erkan Avcı) ve Mahsun’un (Berkay Ateş) liderleri olduğu Karakuzular, Çukur’da taş üstünde taş bırakmazken Kahraman bebeği alıkoyup annesi Feride’yi birini öldürmesi için zorlamaları Kemal’i harekete geçirdi. Yıldız (Gökşen Ateş) sayesinde Yamaç’ın yerini öğrenen Kemal’in Yamaç’la karşı karşıya geldiği an ekran başındakilere duygusal dakikalar yaşattı.

ÇUKUR, YENİ SEZONA BİRİNCİ BAŞLADI!

Çukur, dün akşam yayınlanan ikinci sezon birinci bölümüyle ABC1 20+'da 11.18 izlenme oranı (rating), AB’de 10.63 izlenme oranı (rating), 25.98 izlenme payı (share), 26.82 izlenme payı (share), Total’de ise 8.68 izlenme oranı (rating), 23.18 izlenme payı (share) ile tüm kategorilerde birinci oldu. Çukur, heyecanla beklenen yeni bölümünden önce yayınlanan özet bölümüyle Twitter’da Türkiye gündeminde birinci sıraya yerleşti. İzleyiciler #çukur etiketiyle Twitter’da yorumlarını paylaştı. #çukur etiketi Twitter’da Türkiye'de 13 saat 15 dakika, dünyada ise 7 saat 55 dakika TT listesinde kaldı.

CUMALİ KOÇOVALI, ÇUKUR’A GERİ DÖNDÜ!

Hapishanede Karakuzuların adamı tarafından öldürülmeye çalışılan Cumali, herkese öldüğünü düşündürerek demir parmaklıklar ardından kaçmayı başardı. Bu sırada Yamaç ve Kemal ise Feride’nin Cumali’yi öldüreceğini öğrendi. Bu gerçek karşısında Karakuzulara teslim olan Yamaç, tanınmayacak hale gelene kadar dövüldü. Mahalledeki futbol sahasının tellerine asılan Yamaç’ı sürpriz bir isim, ağabey Cumali Koçovalı’nın evine getirdi. Bu kişinin Selim olduğu görülen final sahnesi büyük merak uyandırdı.

VARTOLU, SAADET’İNE KAVUŞMAK İÇİN ÇETO’YLA ANLAŞMA YAPTI!

Vartolu, sezon finalinde Karakuzuların kaçırdığı Saadet’ine kavuşmak için Çeto’yla anlaşma yaparak onların laboratuarına girip uyuşturucu üretirken; Metin ise tek gözünü kaybetmiş ve Çukur’un eski günlerine döneceğine inancını yitirmiş bir şekilde izleyici karşısına çıktı. Aliço’nun akıl hastanesinde görüldüğü bölümde Sena ise gizliden gizliye Yamaç ve Aliço’yu kolladı.