Cübbeli Ahmet, Karar gazetesini eleştirdi: Millet Mustafa Karataş’tan bıktı

YouTube kanalı üzerinden konuşmalar yapan Cübbeli Ahmet Hoca 28 Aralık videosunda Karar gazetesi için 'Kararsızlık' gazetesi derken yılbaşı kutlamalarında ise dinleyicilerini tebliğci olmaya davet etti. Hristiyanların Hz. İsa'nın doğumunun yanlış bildiğini iddia etti.

Eklenme Tarihi: 04 Ocak 2019

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, 28 Aralık videosunda İlahiyatçı Mustafa Öztürk ve Karar gazetesini eleştirdi. İlahiyatçı Mustafa Öztürk’ün Karar gazetesinde köşe yazdığını belirten Cübbeli Karar gazetesi için 'Kararsızlık, istikrarsızlık gazetesi’ dedi.

25 Aralık’taki videosunda ise yılbaşı vurgusu vardı. Dinleyecilerini yılbaşı akşamı vatandaşı tebliğ etmeleri konusunda uyaran Cübbeli bir takım insanların kabirlerinden çıkarken maymun ve domuz şeklinde haşr olunacağını ifade etti.

Cübbeli bu kişilerin neme lazımcı Müslümanlar olacaklarını, bunların ellerinden geldikleri halde birkaç müslümanı günahtan uzaklaştırma imkanı varken bunu yapmayanların olduğunu söyledi.

Bu duruma karşı cemaatini uyaran Cübbeli şöyle konuştu: “Pazartesi akşamına kadar tekrar tekrar bu video verilsin. Millet Bıktı Mustafa Öztürk’ten, Mustafa Karataş’tan. Salı günü partiler grup toplantısında ne dediler.