Çocuklarınızı korumanız gereken istismarcılar hakkında şok gerçekler

Çocuklarınızı korumanız gereken istismarcılar hakkında şok gerçekler..

Eklenme Tarihi: 23 Şubat 2018

internethaber.com - Son dönem çocuklara uygulanan taciz ve tecavüz olaylarını sıklıkla okur olduk. Kimyasal hadım konusu yakın zamanda mecliste görüşülecek. Küçücük çocuklarımızı kurban olarak gören pedofili insanlardan uzak tutmak gerek. Peki Pedofili nedir nasıl anlaşılır?

Pedofili, pais (çocuk) ve philia (sevgi, arkadaşlık) kelimelerinin birleşmesiyle oluşan bir sözcüktür ve çocuklara karşı cinsel ve duygusal yönelime sahip olan bireyleri anlatır. Bir tür çocuk sevgisi anlamına gelse de tabii ki normal bir sevgi değildir.

Altında pek çok neden yatan ve kompleks bir hastalık olan pedofilinin kesin bir tedavisi yoktur. Peki son dönemlerde sık sık duyduğumuz pedofilileri nasıl anlayabiliriz? Çocuklarımızı bu insanlardan nasıl koruyabiliriz?

Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu Twitter hesabından pedofil bireylerin özelliklerini sıraladı. Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, 2008 yılında Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü'nün kuruluşunda yer aldı; 2015'te Hablemitoğlu Ankara Enstitüsü'nü kurdu. Aile ve yas danışmanlığı yapıyor ve halen Lefke Avrupa Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanlığı görevini sürdürüyor.