Çizgi filmde, Kobe Bryant'ın helikopter kazasında öldüğü 3 yıl önce gösterildi

NBA'in efsane basketbolcularından Kobe Bryant'ın ölümü hem şoka hem de büyük bir üzüntüye neden oldu. Dünyanın hemen her yerinden insanlar, 41 yaşındaki eski basketbolcunun hayatını kaybetmesi sonrası sosyal medyadan başsağlığı mesajları yağdırdılar.

Eklenme Tarihi: 27 Ocak 2020

NBA efsanesi Kobe Bryant'ın helikopter kazası sonucu hayatını kaybettiğini 8 yıl önce tweet attığı söylenen kullanıcının kehaneti yalan çıkarken, Legends of Chamberlain Heights adlı çizgi filmin, 2017'deki bir sahnesinde Kobe Bryant'ın bir helikopter kazası sonucu öldüğünü göstermesi, kamuoyunun şaşkınlığını bir kat daha artırdı.

NBA'in efsane basketbolcularından Kobe Bryant'ın ölümü hem şoka hem de büyük bir üzüntüye neden oldu. Dünyanın hemen her yerinden insanlar, 41 yaşındaki eski basketbolcunun hayatını kaybetmesi sonrası sosyal medyadan başsağlığı mesajları yağdırdılar.

3 YIL ÖNCE, ÇİZGİ FİLMDE HELİKOPTER KAZASINI GÖSTERDİLER
Bu arada ortaya çıkan bir video görüntüsü ise herkesi şaşırttı. Legends of Chamberlain Heights adlı çizgi filmin 2017'de yayınlanan bir sahnesinde Kobe Bryant'ın helikopter kazası sonucu öldüğü gösterildi.

İşte o video...


BÜYÜK ŞAŞKINLIĞA NEDEN OLDU
Çizgi filmde Kobe Bryant'ın 3 yıl önce bugünkü gibi helikopter kazasında öldüğünün gösterilmesi, kamuoyunda büyük şaşkınlık yarattı. Dizi yapımcılarından konuya dair herhangi bir bilgi verilmezken, efsane ismin ölümüne dair yayınlanan görüntüye dair yapılacak açıklama merak konusu oldu.

TWEET KEHANETİ YALAN ÇIKTI
Twitter'da @dotNoso kullanıcı adlı bir hesabın 14 Kasım 2012'de, "Kobe, Helikopter kazasında hayatını kaybedecek" şeklinde bir paylaşım yaptığı iddia edilmişti.

Sosyal medyada hızla yayılan tweetin arkasındaki gerçek ortaya çıktı.

Tweet'in hemen aşağısında yer alan Carbon v2.5 istemcisi, @dotNoso isimli Twitter kullanıcısının yalanını ortaya çıkardı.

Carbon 2.5 isimli yazılımın 2017 yılında piyasaya sürüldüğü ve bu yazılım kullanılarak tweetin geçmişte atılmış gibi gösterilebileceği öğrenildi.

FELICIA SONMEZ'İN PAYLAŞIMI BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ
Amerika'da yayın yapan Washington Post gazetesinin politika muhabiri Felicia Sonmez'in ünlü yıldızın adının karıştığı tecavüz davasını hatırlatan paylaşımı, sosyal medyada büyük tepki çekti.

Sonmez, kazadan sadece birkaç saat sonra Twitter hesabından 2016 yılında The Daily Beast sitesinde yayımlanmış, 'Kobe Bryant'ın rahatsız edici tecavüz davası: DNA kanıtları, davacının hikayesi ve yarım bir itiraf' başlıklı haberin linkini paylaştı.

Tweet pek çok kişi tarafından paylaşılırken, çok sayıda kullanıcı ise Sonmez'e tepki gösterdi. Kullanıcılar, "Sen nasıl bir insansın", "İğrençsin", "Kalpsiz", "Anısına saygı göster", "Bir kadın, eşini ve kızını saatler önce kaybetti, acılarına saygı duy" gibi yorumlarda bulundu.

"TÜM TAKIMLAR, 24 NUMARAYI EMEKLİ ETSİN" KAMPANYASI
Öte yandan NBA oyuncuları ve takımları, Kobe'yi ölümsüzleştirmek için harekete geçti. Utah Jazz'in yıldız oyuncusu Donavan Mitchell, attığı tweetle Kobe Bryant'ın 24 numaralı formasının NBA tarafından emekli edilmesini önerdi.

Dallas Mavericks Başkanı Mark Cuban ise kulüp olarak 24 numaralı formayı emekli edeceklerini açıkladı. Diğer takımlardan da benzer hareketlerin gelmesi bekleniyor.