Cinsel ilişkiye girmeyi bıraktığınızda vücudunuzda neler oluyor?

Cinsel ilişkiye girmeyi bıraktığınızda ruh halinizin değiştiğini ya da vücudunuzda fiziksel olarak gözlemlediğiniz bir takım değişiklikleri fark ettiyseniz bu haber kafanızdaki tüm sorulara cevap olacak!

Eklenme Tarihi: 26 Ağustos 2017

Sabahları bir 'ıslaklık' hissediyorsanız... Düzenli bir seks hayatına sahip olmayan kadınlar, aynı hormonları tavan yapmış ergen gençler gibi geceleri rüyalarında cinsel ilişkiye girdiğini görebilir hatta uyku halinde bile tatmin olabilir.

Bu durumu sadece cinsel hayatınızın “neredeyse” bittiği dönemde değil aynı zamanda mastürbasyonu bıraktığınızda da yaşayabilirsiniz.

Araştırmacılar kadınların cinsel hayatını bıraktığında bu tip rüyalarla uyanmasının sebebini kadınların ne zaman ve nasıl tatmin olması gerektiğini bilmediğinden kaynaklandığını söylüyor. Bilim insanlarının gözlemlerine göre erkeklerde gece ve gündüz yaşanan emisyonların (tatmin olma isteği) tam olarak zamanı kolay fark ediliyor bunun en büyük nedeni ise erkeklerin gözle görülür bir ereksiyon yaşaması. Ancak ne yazık ki bu durum kadınlar için geçerli değil.

Araştırmayı yürütenler, veri toplamak için kadınların uyku sırasındaki uyarılmasını görme adına; kalp atışlarını ve klitoris çevresindeki sıcaklığı sürekli ölçerek izlemek zorunda kaldı. Ortaya çıkan sonuç ise; seksi hayatından çıkaran kadınların yüzde 37'si 45 yaşından önce rüyalarında orgazm oluyor.