Cinsel ilişkiye girdiği kadınların boynunu koparırdı! Tarihin en sapkın imparatoru Caligula...

37 ve 41 yılları arasında yalnızca 4 yıl hükümdarlık yapmış olan Caligula, kısa imparatorluk hayatına onlarca dehşet, zulüm ve sapıklık sığdırdı. İşte tarihin en korkunç imparatoru Caligula ve tüyler ürperten yaşamı...

Eklenme Tarihi: 24 Eylül 2019

Roma İmparatorluğu'nda 37 ve 41 yılları arasında hükümdarlık yapmış olan Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus, yani daha çok bilinen adıyla Caligula, yalnızca 4 yıl süren yöneticilik hayatına sığdırdığı türlü vahşet, işkence ve sapıklıkla, tarihin en acımasız imparatorlarından biri olarak kabul ediliyor.

Henüz çok küçük yaşlarda babası tarafından Roma askeri gibi giydirilip cephelere götürüldü. Yakışıklı ve heybetli olmadığı için hiçbir zaman halk tarafından ciddiye alınmadı. Aşırı kıllı olduğu için taç takma töreninde dahi Roma halkı, onu keçiye benzeterek saatlerce dalga geçti.

Tahta geçtikten sonra, önceki hayatında gizlediği hastalıklı kişiliği yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Hastalandığında insanlar tarafından zehirlendiğini düşünüyor, herkese şüpheyle yaklaşıyor, hayal aleminde yaşıyordu.

Tahta çıktığı ilk zamanlar, adaletsiz vergileri kaldırması, kötü niyetli insanları cezalandırması ve cömertliğiyle Roma halkının sevgisini kazandığını söylemeden geçmeyelim. İçindeki şeytanın çıkması biraz zaman aldı. Tarihçiler onun sara hastası, beyin humması, şizofreni gibi birçok rahatsızlığı olduğunu iddia eder.