Cinsel ilişki sırasında ya da sonrasında ağlamanın haklı nedenleri!

Seks sırasında ya da sonrasında ağlamak ise oldukça normal. Gelin neden normal olduğunu birlikte öğrenelim…

Eklenme Tarihi: 18 Eylül 2019

Seks ve cinsellikle ilgili konular ülkemizde bir tabu haline geldiği için birçok insan yaşadıklarının normal olup olmadığını bilmiyor. Biz de aslında oldukça sık rastlanan ancak yaşayan kişinin kendini kötü hissettiği bir durumdan bahsedeceğiz. Klinik olarak “postcoital dysphoria (cinsel ilişki sonrası huzursuzluk)” ya da “postcoital tristesse (cinsel ilişki sonrası üzüntü)” olarak adlandırılan durumu aslında pek çok kişi yaşıyor. Seks sırasında ya da sonrasında ağlamak ise oldukça normal. İşte Listelist'tin derlediği nedenler...

Mutluluk

Ağlamanın tek sebebi kötü şeyler değildir. Tıpkı sevdiğimiz birinin doğum günü ya da özel bir anında döktüğünüz gözyaşlarının benzerlerini seks sırasında ya da sonrasında da dökebilirsiniz. Bu kendinizi çok iyi hissettiğiniz için ya da güzel duygularınız yoğunlaştığınız için olabilir. Ya da o an gerçekten çok mutlu olduğunuzu hissettiğiniz ağlayabilirsiniz. Bu gayet normal bir durumdur.

Vücudunuzun verdiği tepki

Seks sırasında daha önce yaşamadığınız bir orgazm seviyesine ulaşmak ya da tam tersine beklentinin çok altında bir orgazm yaşamak ağlamanıza neden olabilir. Tüm bu az ya da çok beklentiler sizi gerebilir ve sonucunda ağlama krizine girmeniz oldukça normaldir.

Seks sırasında bir senaryoya bağlı kalmaya çalışma

Eğer seks yaparken çift olarak bir kurguya ya da senaryoya bağlı kalmaya çalışıyorsanız ya da rol yapıyorsanız üzerinizdeki baskıdan dolayı ağlamanız oldukça normal. Kendinizi zevk almak için zorlamanız da ağlamayı tetikleyebilir.