Çılgın Japonlar, kafa dinlemek, yemek yemek ve uyumak için araba kiralıyor

İş Japonlar olunca duyduğumuz gariplikler artık gariplik olmaktan çıktı. Onların yaptığı hiçbir şeye şaşırmamayı öğrendik… diyeceğiz ama onlar ne yapıp edip bir şekilde bizi şaşırtmaya devam ediyorlar! Kaynak: Onedio

Eklenme Tarihi: 12 Temmuz 2019

Japonya’daki araç kiralama şirketleri, Japonların yemek yemek ya da uyumak için araç kiraladıklarını keşfetti.

Daha önceki içeriklerimizden Japonların bebek gibi kendilerini kundaklattığını, sevgili kucağı şeklinde yastık yaptırdığını ve yalnız kalmamak için arkadaş kiraladıklarını biliyorsunuz. O yüzden bu haberi yadırgamadığınızı tahmin ediyoruz.

Peki, neden bu işler için araç kiralamayı seçiyorlar? Sebep basit; birkaç saatliğine yalnız kalıp kafa dinlemek için.
İnsanların inceleyen bakışlarından uzakta, sakin sakin yemeğini yemek isteyen ve öğle tatillerinde azıcık şekerleme yapmaya ihtiyaç duyan Japonlar, soluğu araç kiralayanların yanında alıyorlar.

Japonya'nın en büyük araç kiralama şirketleri olan Orix Auto Corp ve Times24 Co’nun verilerine göre, 2018 yılında her 8 müşteriden 1'i bu amaçlarla araba kiralamış.
Tabii, içlerinde aykırının aykırısı sebepleri olanlar da yok değil. Misal, tren istasyonunda kilitli dolap bulamadığı için eşyalarını koymaya yeri olmadığından araç kiralayan bir Japon vatandaşımız mevcut. Veyahut kiraladığı aracın içinde karaoke partisi düzenleyen bir başka Japon vatandaşımız da var. İngilizce pratiği yapmak isteyeni, televizyon seyretmeye kalkanı, parti öncesi hazırlanmak için kullananı falan saymıyoruz bile…

Eh, üstüne üstlük bu işlem pek de masraflı değil. Yarım saatliğine araç kiralamak isteyen bir Japon, 400 yen yani yaklaşık 20 TL ile işin içinden çıkabiliyor.