CHP'li Deniz Yavuzyılmaz Açıkladı: Turkcell Yönetimindeki AKP'lilerin Maaşları İfşa Oldu

CHP'li milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Turkcell yönetiminde çalışan AKP'lilerin aldıkları maaşları açıkladı.

Eklenme Tarihi: 03 Nisan 2021

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Turkcell Yönetim Kurulu'ndaki AKP'lileri ve aldıkları maaşları paylaştı. Yavuzyılmaz'ın paylaştığı belgeye göre, yönetim kurulu başkanı yıllık 250 bin, yönetim kurulu üyeleri ise 100 bin euro maaş alıyor.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Turkcell Yönetimindeki AKP’li bürokratları ve aldıları maaşlarını açıkladı.

Twitter hesabından Turkcell Genel Kurul tutanaklarını paylaşan Yavuzyılmaz, yönetim kurulu başkanının yıllık 250 bin, üyelerin ise 100 bin euro maaş aldıklarını ifade ederek, “2010 yılında belirlenen bu tutarlar bugüne kadar hiç değişmedi” dedi.

Yavuzyılmaz Turkcell Yönetim Kurulu'ndaki AKP'lileri yıl yıl açıkladı. Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve halen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, şu anki Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yıllarca Turkcell Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış isimler olarak gözüküyor.

Mevcut Yönetim Kurulu Başkanlığı'nda ise Hazine ve Maliye Bakanlığı Yardımcılığı'ndan geçtiğimiz ocak ayında alınan Bülent Aksu oturuyor.