Charlize Theron: Türkiye’deki tartışmaları biliyorum ama benim tercihim cevizli baklava

Son filmindeki bir sahnede 'baklava gurme'si' olarak hareket eden ve kendisine sunulan baklavanın nerede yapıldığına ilişkin tahminde bulunan Charlize Theron, baklava konusunda tartışmalı konuya da değindi.

Eklenme Tarihi: 16 Temmuz 2020

Filmdeki repliğin ardından sosyal medya paylaşımlarında da baklavaya övgüler düzen Theron, son açıklamasında tercihinin cevizli baklavadan yana olduğunu söyledi. Gerçek baklavanın fıstıklı mı ya da cevizli mi olup olmayacağı konusu uzun yıllardır tadım uzmanları ve işin ustaları tarafından tartışılır.

Hollywood yıldızı oyuncu Charlize Theron, başrolünü oynadığını yeni filmi The Old Guard'daki baklava sahnesi hakkında konuştu.

Habertürk’ün haberine göre; Charlize Theron konu hakkında şu ifadeleri kullanıyor: “Daha önce baklava yedim tabii ki. Hatta Türkiye’de çok vakit geçirdim. 20’lerimin sonu, 30’larımın başıydı. Sırtımda çantam uzunca bir tatil yaptım Türkiye’de."

"Sanırım 5 hafta sürmüştü. Kapadokya’yı küçük köyleri dolaştım. Baklava, lokum hepsini çok seviyorum...”

“Türkiye’deki tartışmaları biliyorum ama benim tercihim cevizli baklava. İkinci sınıf vatandaş gibiyim biliyorum ama çok fıstık seven biri değilim...”