Cesur ve Güzel'den ayrılık haberi!

Sevilen dizinin kadrosundan önemli bir ayrılık kararı açıklandı. Ay Yapım'ın projelerinden olan Cesur ve Güzel'in yönetmen koltuğunda da Ali Bilgin bulunuyor.

Eklenme Tarihi: 06 Mart 2017

Dizinin başarılı senartisti Ece Yörenç'in diziyi bırakacağı açıklandı. Melek Gençoğlu ile beraber birbirinden başarılı dizilere imza atan Senarist Ece Yörenç daha önce Dudaktan Kalbe, Aşk-ı Memnu, Fatmagül’ün Suçu Ne, Kuzey Güney, Kurt Seyit ve Şura gibi önemli dizilerde adından söz ettirdi.

Senartist Ece Yörenç, hazırlığı yapılan yeni dizi Kürk Mantolu Madonna’nın senaryosuna odaklanacak olması nedeniyle birkaç hafta sonra görevini kendisinin oluşturduğu yeni bir yazı ekibine devredecek. Dizinin yeni senarist kadrosunun ise diziye nasıl bir etki katacağı merak ediliyor.

ECE YÖRENÇ KİMDİR? Ece Yörenç, 20 Ekim 1962 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Üniversiteye Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinde devam ederken evlenince yarıda bıraktı. Daha sonra Vehbi Koç’un sekreterliğini yaptı. 1991 yılında eşini kaybedince de sigortacılık sektörüne girdi. Ece Yörenç, evde boş vakitlerinde yazdığı hikayeleri bir arkadaşı Kandemir Konduk’a götürmüş, beğenilince Mahallenin Muhtarları dizisinin senaryo ekibine katılmış. Ece Yörenç, on bir sene boyunca Mahallenin Muhtarları dizisini yazan altı kişilik ekipte yer aldı. Burada tanıştığı Melek Gençoğlu ile yolları bir daha hiç ayrılmaz. Melek Gençoğlu ile birlikte Ay Yapım’a geçerler ve orada peş peşe Türk televizyon tarihinde yer eden, çok sevilen dizileri yazmaya koyulurlar. Önce Zeynep dizisiyle başlarlar, onu 24 Saat adlı bir polisiye izler. Ece Yörenç, Ali Yörenç ile evlendi. Eşi 1991 yılında vefat etti. Ali Yörenç (d.1987) adında bir oğlu vardır.

2006 yılında Melek Gençoğlu ile birlikte Reşat Nuri Güntekin’in “Yaprak Dökümü” adlı 134 sayfalık romanını beş buçuk sene süren bir dizi filme dönüştürür. Daha sonra, Reşat Nuri Güntekin’in bir başka eseri Dudaktan Kalbe’nin dizisini yazarlar. 2007 yılında Türkan Şoray ve Cihan Ünal’ın rol aldığı komedi “Aşk Yeniden” adlı dizinin senaryosunu yazdılar. Ardından 2008 yılında Halid Ziya Uşaklıgil’in Aşk-ı Memnu adlı romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisinin senaryosunu yaparlar.