Cesur ve Güzel dizisinin Korludağ malikanesi nerede?

Başrollerinde Tuba Büyüküstün ve Kıvanç Tatlıtuğ’un bulunduğu Cesur ve Güzel nerede çekiliyor sorusu birden fazla yanıt alıyor.

Eklenme Tarihi: 05 Nisan 2017

Çoklu mekanda hem iç hem de dış alan kullanımı olan dizinin ana mekanlarından olan malikane Polenezköy’de yer alıyor. Simavi ailesine ait olan malikane 54 dönümlük bir arazi üzerine kurulu bulunuyor. Üç katlı malikane, büyük bir göleti ve iki adet av köşkü bulunduran çiftlik, geniş bahçeleri ile göz dolduruyor. Çekimler Durusu, Tuzla ve Çatalca’da gerçekleştiriliyor. milliyet

Dizinin ana mekanlarından biri olan ve ana çatışmayı oluşturan aile portresinin yer aldığı Nişantaşı’ndaki daire gerçekten Nişantaşı semtinin Valikonağı Caddesi’nde yer alıyor. İstanbul’un en işlek caddelerinden biri olan Valikonağı’nda yer alan daire çevresinde sokak çekimlerine de rastlanıyor. Dizide zaman zaman kullanılan tatil yerleri arasında Riva ve Şile de yer alıyor. Cesur ve Güzel için her hafta ana mekanların yanı sıra yeni mekanlar açılarak dizi görseli zenginleştiriliyor. Korludağ Mahallesi Nerede Kurulu?

Dizide Korludağ Kasabası’nın merkezini oluşturan banka, büfe, eczane gibi yerlerin bulunduğu dış mekan çekimleri Darıca’nın Bayramoğlu mahallesinde çekiliyor. Turizm bölgesi olan Bayramoğlu Ada içine yapılan meydan, dizide sıkça yer alarak izleyicilere Korludağ olarak sunuluyor. Kocaeli’de yapılan çekimler için adeta sıfırdan bir kasaba kurularak dekor yerine gerçekçi mekanlar oluşturuluyor.

Cesur ve Güzel’deki Deniz Manzaralı Daire Nerede?