Cem Yılmaz'ın Filminde Figürandı: Nurgül Yeşilçay'ın Şöhret Yolculuğu...

Nurgül Yeşilçay'ın ismi hep Türk televizyon tarihine damga vuran dizilerle anılıyor... Şimdilerde tüm Türkiye'nin tanıdığı güzel oyuncu şöhret basamaklarını yavaş yavaş tırmananlardan. İşte Nurgül Yeşilçay'ın şöhret yolculuğu...

Eklenme Tarihi: 28 Nisan 2021

Her şey Afyon'da başladı

Nurgül Yeşilçay, 1976 Afyon doğumlu. Ortaokul ve liseyi ailesinin yaşadığı İzmir'de bitirdi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi mezunu olan oyuncunun hayalinde hep oyuncu olmak varmış... Öyle ki bu uğurda evden bile kaçmış!

'Evden kaçtım'

"Oyunculuk okumak niyetiyle yola çıktım. İstanbul beni çok korkuttu. Çünkü ailem oyuncu olmamı istemiyordu. İstemediği için para da yok. Evden kaçtım. Hacettepe'ye gittim önce. Sınava girdim. Bilkent'e bile girmedim çünkü oradaki sosyal fark acaba beni üzer mi diye düşündüm. İstanbul'un sınavlarına hiç girmedim. İzmir'i de ailem orda yaşadığı için istemiyordum. Hacettepe'de ilk 30'a girdim ama kazanamadım."

'Harcımı belediye yatırdı'

Hacettepe hüsranından sonra rotayı Eskişehir'e çevirmiş Nurgül Yeşilçay: "Eskişehir'i kazandım. Biliyorum bizimkilerin para vermeyeceğini. Kazandım, gitmek istiyorum. İzmir Belediyesi'ne gittim. Dedim ki 'Benim harç yatıracak param yok'. Sağ olsunlar onlar harç harcımı yatırdı."

'İstikamet İstanbul'

Okul bittikten sonra İstanbul'un taşı toprağı altın deyip düşmüş yollara... "İlk İstanbul'a geldim. Beyoğlu'na... İnsanlar birbirine çarpıyor, özür de dilemiyor. İzmir o kadar yavaştır ki, hesap istersin 45 dakika sürer. İstanbul'a bir geldim. Herkes iş bitirici. İstanbul bana o kadar büyük geldi ki... "