Captain Marvel kimdir? Filmi ne zaman çıkıyor?

Marvel’ın kadın süper kahraman filmi Captain Marvel’ın çekimleri başladı ve film 2019’da vizyona girmek üzere hazırlanıyor. İşte Marvel’ın sinematik evreni hayranlarının merakla beklediği Ms. Mavel ya da nam-ı diğer Captain Marvel’a dair bilinmesi gerekenler...

Eklenme Tarihi: 17 Mayıs 2018

Captain Marvel olarak anılan Carol Danvers karakteri, sinema öncesi okuyucuyla ilk olarak 1968 yılında yayınlanan Marvel Super-Heroes #13 çizgi romanıyla tanıştı.

Oscar ödüllü oyuncu Brie Larson, çizgi romandan sinemaya uyarlanan Captain Marvel ile birlikte Marvel’ın sinematik evrenine katıldı. 2019’da vizyona girecek olan filmde Larson, Marvel Comics içindeki Yenilmezler’in (Avengers) müteffiki, kozmik kahraman Carol Danvers’ı canlandırıyor.

Filmin çekimleri Mart 2018’de başladı, film 8 Mart 2019’da vizyona girecek.

Mississippi Grind filminin yönetmenleri Anna Boden ve Ryan Fleck tarafından yönetilen filmin senaryosu Geneva Robertson-Dworet, Meg LeFauve, Nicole Perlma, Liz Flahive Carly Mensch’in elinden çıkma. Yani senaryo tam bir kadın gücü ürünü. Hatta kadın yaratıcılar elinden çıkma ilk kadın süper kahraman filmi olma özelliği taşıyor.