Canlı cansız mankenlerle sıradışı bir çalışma: illusion nedir? AZK kimdir?

Aykırı tasarımlara imza atan ve cansız manken üretilen bir fabrikada yaptığı çekimlerle adından söz ettiren AZK ilk kez Medyafaresi.com'a konuştu. Kendi ağzından AZK'nın kim olduğunu dinleyin...

Eklenme Tarihi: 30 Haziran 2019

ILLUSION... WHO AM I?

Herkese selamlar:)
Ben AZK. Sizlere yaptıgım moda çekimimden bahsetmek için çok heyecanlıyım. Yaklaşık 10 senedir sektörün içinde olmama rağmen bu işimdeki heyecanını hiç bir anımda hissetmemiştim.

Üniversiteyle birlikte koca 10 yıl. Marmara mezunuyum. AZK'i biraz tanıyın istedim. Açılımını zamanla yaşatmak istiyorum. Şimdilik sır olsun:)

Moda çekimime gelecek olursak; iki mesleğim var. Biri markalar icin styling yaptığım modasal çekimler ikincisi ise vitrin tasarımcılığı. Şimdi diyeceksiniz ki evet harika iki mesleğin var neden tek çekim?

Şöyle açıklamak istiyorum; stylinglerde canlı manken vitrin tasarımlarında ise cansız manken kullanıyorum işlerimde...

CANLI VE CANSIZ DETAYLAR

Çekimin ana özü canlı ve cansız detaylar... Ruh ve beden ilişkisi aslında.. birbirleri olmadan canlı ve cansızlar:)

Bu işi kurgularken mekan seçimini bir fabrikadan yana kullandım.. Bu bir cansız manken fabrikasından daha mükemmel olamazdı.. Lüks markaların vitrinlerin önünden geçerken dikkatlice baktığınızda hele ki ilgiliyseniz, büyük bir hikaye görürsünüz mankenlerin gözünde.. o cansızlığın içindeki capcanlı bir ruh..