Cani anne tatile gitmek için 2 çocuğunu öldürüp yaktı

Rusya'da Elena Kerimova isimli bir anne, tatile gidebilmek için 4 yaşındaki kızı Cemile ve 2 yaşındaki oğlu Süleyman’ı kendi elleriyle boğarak öldürdükten sonra cesetleri yakmak istedi.

Eklenme Tarihi: 29 Nisan 2018

Rusya'nın Nijni Novgorod kentinde kan donduran vahşet yaşandı. Sıcak bir ülkede tatil paketi satın alan cani anne Elena Kerimova, 4 yaşındaki kızı Cemile ve 2 yaşındaki oğlu Süleyman’ı kendi elleriyle boğarak öldürdükten sonra cesetleri yakmak istedi.

Çıkan yangını söndürmeye gelen itfaiye gördükleri karşısında büyük bir şaşkınlığa uğradı. Polis tarafından kısa sürede tespit edilerek yakalanan cani kadın soğukkanlılıkla onlara gelecek sağlayamadığı için öldürdüğünü itiraf etti.

Rus basınında çıkan haberlere göre, Rusya’daki uzun kış aylarından sonra sıcak bir ülkede 50 bin ruble karşılığında (yaklaşık 3 bin 300 TL) tatil turu satın alan kadın çocukları kime bırakacağı problemiyle karşılaştı.

Yeni bir hayata başlama kararı alan genç kadın iki çocuğunu binek bir oto kiralayarak şehir dışına çıkardı.

Kırsal kesimde arabanın arka koltuğunda oturan iki çocuğunu boğarak öldüren Kerimova cesetleri ormanda ateş yakarak yok etmek istedi.

Aşırı duman çıkması cani annenin planları bozdu. Ateşi söndüren kadın yarı yanmış kendi evlatlarının cesetlerini arabanın bagajına yükleyerek yeni planlar yapmaya başladı.

Yolda Osinki köyü yakınlarında tarlaların birinde terk edilmiş samanlık bulan Elena, çocuklarının yarı yanmış cesetlerini samanlığa taşıyadı ve üzerine benzin dökerek ikinci defa yaktı.

28 Nisan akşamı Elena Kerimova’ya ulaşılarak çocuklarının nerede bulunduğu sorulduğunda genç kadın işlediği canice suçu gizlemeyerek anlattı.

Nöbetçi mahkeme tarafından tutuklu kalması kararı alınan duruşmada genç kadın tek bir gözyaşı bile dökmeden “Çocuklarıma bakamıyordum. Onlara iyi bir gelecek veremeyeceğimi anladığım için öldürerek kurtulmalarını sağlayan planı uyguladım” savunmasını yaptı.