DİĞER RESİMLERİ GÖSTER

Can Yaman İtalyan TV'sine çıktı, ortalık yıkıldı.. Nilüfer Şensöz Roma’dan bildiriyor

Medyafaresi.com Özel Haber- Türkiye’de olduğundan daha fazla belki İtalya’da sevilen oyuncu Can Yaman, Canale5'de yayınlanan Verissimo programında Silvia Toffanin'e konuştu.

Eklenme Tarihi: 10 Ekim 2020

Verissimo programına konuk olan Can Yaman örnek başarısıyla adeta Türkiye'nin kültür elçisine dönüştü. İtalya'da Can Yaman sadece bir seks sembolü olarak görülmüyor. İtalyan basınındaki haberlerde Can Yaman'a "bello,bravo, brillante, intelligente" (yakışıklı, başarılı, ışıltılı ve akıllı) nitelendirmeleri yapılarak şu dönemin en sevilen karakteri olduğu vurgulanıyor.

Can Yaman Verissimo'da bursları sayesinde Türkiye'de devam ettiği İtalyan lisesinde öğrendiği mükemmel İtalyancasını göstererek programda geçmişini anlattı. Oyuncu Yaman, "Diller konusunda yeteneğim vardı. Her zaman çalışkan bir çocuk oldum ve ailem için en zor dönemde kazandığım burslar hayatımı kurtardı. Amerika Birleşik Devletleri bursunu bile kazandım. Sadece otuz altı öğrenci kazandı ve bunların arasında okulumdan tek kişi bendim. Amerika'da okudum ve Türkiye'ye döndüm. Yine burs ile üniversite eğitimimi tamamladım " açıklamasını yaptı.
Ailesinin yaşadığı ekonomik sorunlar Yaman'ın hukuktan mezun olmasına ve bir firmada avukat olarak çalışmaya başlamasına engel olmadı. Ancak Yaman programda avukatlığın ona göre olmadığını söyledi ve "Ben hiperaktif ve mükemmeliyetçiyim, sıkıldım, şimdi yaptığım işi seviyorum" dedi.

Anneannesiyle çıktığı bir tatilde hayatının tamamen değiştiğini söyleyen Can Yaman, "Anneannemle tatildeyken oyuncu ajansı yetkilileriyle tanıştım. Hayatım tamamen değişti. Hala aynı ajans yetkilileriyle çalışıyorum. Sakin bir doğam var ama yeni şeyleri denemeyi seviyorum ve bunun için de oyunculuk benim için doğru" açıklamasını yaptı.

Daydreamer başrol oyuncusu Demet Özdemir ile ilişkisinin ne olduğunu soran Silvia Toffanin'e Yaman şu cevabı verdi: "Biz sadece arkadaşız. Sette bana çok yardımcı oldu. Tekrar birlikte çalışmayı umuyoruz."
Şu anki duygusal durumuyla ilgili soru üzerine Can Yaman, "Şu anda bekarım ama herkes gibi bir ilişkim olmasını isterim. Bu şeyler planlanamaz. Her şeye açığım. ”