Can Bonomo'nun Yeni Single'ı Kaplan Yayında

Bugün baba olan şarkıcı Can Bonomo'dan yeni şarkısı "Kaplan" için "Sahnelerde çalıp söylemek için can attığımız bir şarkı daha. Pandemi ile ilgili yazmayacağım artık." dedi.

Eklenme Tarihi: 17 Nisan 2021

Yeni şarkısı "Kaplan" için biraz trajik bir hikaye diyen Bonomo, "Verse’te geçen sözleri belki bazılarınız ‘’Parya Koma’’ kitabımdaki ‘’Dua Harcı’’ şiirinden hatırlamışsınızdır. Aslen kitaba yazmadan önce de beste halindeydi bu sözler. Benim şiirimden ve şiirde yapmak istediğim şeylerden farklı bir üslubu vardı zaten kitapta da diğer şiirlerden bu şekilde ayrışıyordu." dedi.

"Ceza’ya götürmeyi düşündüğüm iki şarkıdan bir diğeri buydu"

"Ceza ile ‘’Terslik Var’’ diye bir şarkı yazmıştık. Ceza’ya götürmeyi düşündüğüm iki şarkıdan bir diğeri buydu. ‘’Terslik Var’’ın melodisinin böyle bir birlikteliğe daha fazla yakışacağını düşününce bunu kenara koymuş, dinletmekten vazgeçmiştim. Yıllar içerisinde epey gelişti ve büyüdü şarkı. Sözlerini değiştirdim, şiirinden de farklı oldu geldiği son noktada. Biraz demlenmesi gerekiyordu ve zannediyorum zamanı şimdi geldi."

"Hayatımın en anlamlı ve en heyecanlı dönemlerinden birini yaşıyorum"

Bugün babalık duygusunu tadan Bonomo, "Hayatımın en anlamlı ve en heyecanlı dönemlerinden birini yaşıyorum dolayısıyla şarkı aslında bugünkü ruh halimi pek tasvir etmiyor. Sanıyorum karanlık tarafımdan çıkıp gelmiş bir şarkı bu. Sözlerini ve müziğini çok seviyorum. İnsan bazen mutlu zamanında bile kendini ağlatma ihtiyacı hissediyor. "

"Elimizdekinin değerini anlamak için ya da yaşıyor olma hissiyatımızı pekiştirmek için belki de. Bilmiyorum. Çok güzel geliyor bana bu şarkı. Umarım sizler de beğenirsiniz."