Jenna Vecchio

Jenna Vecchio ismindeki bir kadın, üyesi olduğu spor salonu tarafından büyük göğüslü olduğu gerekçesiyle sansüre uğradı. Atlet giymesinin 'yakışıksız' olduğunu söyleyen personelle anlaşmazlık yaşayan kadına, Facebook üzerinden destek yağdı.

Eklenme Tarihi: 07 Haziran 2016

Kanada'nın başkenti Ottawa'da yaşayan bir kadın, üyesi olduğu spor salonunun giydiği atleti "uygunsuz" bulduğunu ve "hem çalışanlara hem de diğer üyelere rahatsızlık verici" olarak nitelendirdiğini iddia etti. Olayı Facebook'tan duyuran Jenna Vecchio, Orleans'ta bulunan Movati Athletic spor salonu personelinin kendisini kıyafeti konusunda azarladığını dile getirdi.

"Sözlerime atletimin kulüpte bulunan pek çok kadının atletinden farklı olmadığı söyleyerek başlayacağım. Tek fark, çoğu kadına göre göğüs ölçümün bedenime göre çok daha büyük olması." Bunun üzerine kulüp üyesi diğer kadınlara sorular soran ve atletinden rahatsız olmadıklarını öğrenen Vecchio, tekrar personelle konuşmaya çalışmış. "Üstümün orada bulunan diğer kadınların üstlerinden farkı olmadığını belirttim. Bana bunun önemi olmadığını ve göğüs ölçümden dolayı atlet giyemeyeceğimi söylediler." "Bedenim yüzünden aşağılandığımı ve ayrımcılığa maruz kaldığımı hissettim. Başka kadınlar atlet giyerken benim giyemeyeceğimi söylemek hiç de adil değildi. Vücut yapısına göre kurallar mı değişecek?"

Vecchio'nun gönderisini 4000'den fazla kişi paylaştı.

Vecchio, spor salonunun internet sitesinde yer alan kendisiyle benzer atletler giymiş kadınların fotoğraflarını da gönderisine ekledi. Movati Athletic yönetimi ise, Vecchio'nun spor salonuna geldiğinde Facebook'ta paylaştığı fotoğraflardaki kadar kapalı olmadığını ve birçok üyenin rahatsız olarak personele şikayetlerini ilettiğini iddia ediyor.