Bursa'da Stadyum Krizi: Bursaspor Siyasetten Büyüktür #AliNurAktaşİstifa

Bursaspor yönetimi ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş arasında ‘stadyum’ krizi yaşanıyor. Bursasporlular’un ‘#AlinurAktaşistifa’ etiketi Trend Topic (TT) listesine girdi.

Eklenme Tarihi: 16 Temmuz 2021

Bursaspor yönetimi ile Bursa’nın AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş arasında ‘stadyum’ krizi yaşanıyor. Timsah Arena’nın ticari alanlarının Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne devredileceği iddiaları başta Bursaspor yönetimi ve taraftarı olmak üzere tüm camiada tepkiye yol açtı.

Bursapor 2’inci Başkanı Emin Adanur, sosyal medya hesabından Aktaş’ı stadyum için Bursaspor’dan kira talep etmekle suçladı. Adanur, sosyal medya hesabından şunları yazdı:

“Atatürk Stadyumumuzu niye yıktınız? 2015 yılından bugüne kadar kullanmadığınız yetkiyi, bugün neden kullanıyorsunuz? Stadyumumuzun yetkilerini neden Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne devrettiniz? Yönetimimiz sizi ziyaret ettiğinde, normalde kira aldığınızı fakat bunu maç başına çevirdiğinizde kira ödemeyeceğimizi beyan etmişsiniz. Kimin stadını kime günlük kiraya veriyorsunuz?

Biz bu kadar yaşam mücadelesi verip, Bursaspor’u ayakta tutmaya çalışırken, siz neyin peşindesiniz? Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü olarak Burak Kapacak’a talipmişsiniz, teklifiniz nedir? Son olarak da yine yönetimimiz sizi ziyarete geldiğinde bu konu açılmış, Başkanımız Hayrettin Gülgüler size ‘Bursaspor Büyük Camia, bunu kabul etmez’ dediğinde sizin ona bir sorunuz olmuş; Hangi camia? BÜYÜK BURSASPOR CAMİASI.”

Sosyal medyada gündem olan #AlinurAktaşİstifa etiketine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'tan da yanıt geldi. "İstifa etmiyorum, hem neyden istifa edecekmişim! Bursa'mıza daha çok hizmet etmek istiyorum. Hedef 2053"