Bu şehrin yüzde 85'i kadın! Lviv gezi rehberi

Lviv, Ukrayna'nın en popüler, en turistik şehri. Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan şehir için bitmek bilmeyen dedikodular dilden dile yayılıyor. (Posta - Mehmet Nuri Turan)

Eklenme Tarihi: 18 Ocak 2018

Lviv, Ukrayna'nın en popüler, en turistik şehri. Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan şehir için bitmek bilmeyen dedikodular dilden dile yayılıyor. Bu dedikoduların en başında ise ''şehrin yüzde 85'inin kadın olduğu'' geliyor. İşte Lviv hakkında merak edilenlerLviv ya da Lvov, Ukrayna'nın en batısında, Polonya sınırında yer alan tarih ve kültür dolu bir şehir. (Posta - Mehmet Nuri Turan)

BİRÇOK ŞEY DEĞİŞMİŞ - Yıllar önce gerçekleştirdiğim ilk ziyarette aşık olduğum bu güzel şehirde tekrar bulunmak tek kelimeyle 'mutlu' ediyor beni. Birçok şeyin değiştiği, geliştiği ve güzelleştiği Lviv'i size tekrar tanıtmak istiyorum. İstanbul-Lviv yolcuğu 1 saat 45 dakika sürüyor. Türkiye ve Ukrayna arasında 1 saatlik fark var. Onlar bizden 1 saat gerideler.

PASAPORT ŞARTI KALKTI! - Ukrayna, bizden vize istemeyen nadide ülkelerden birisi. Ukrayna'ya 1 Haziran 2017 itibariyle pasaport şartı kalktı. Yani pasaportunuz olmadan, kimlik kartınızla da gidebilirsiniz. Bunun için yeni çipli kimlik kartına sahip olmanız gerekiyor. İki ülke arasında yapılan anlaşmaya göre, Türk ve Ukrayna vatandaşları seyahatlerinde 180 gün içinde toplamda 90 günü aşmamak kaydıyla taraf ülkeye girip çıkabilecek, bu ülkeden transit geçebilecek.

UÇAKTA YİNE KADIN YOLCU YOK! - Daha önceki seyahatlerimde olduğu gibi yine uçak bir hayli kalabalık. Uçağa biniyorum.Dejavu oluyorum resmen. Üçüncü gidişim ve değişen herhangi bir şey yok! Sağım, solum, yanım, dört tarafım erkek. Uçakta hiç kadın yolcu yok. Sırf merak ettiğimden kalkıp koridorda iki tur atıyorum. Evet, gerçekten uçakta hiç kadın yolcu yok.