Bu Hafta Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak Olan İller Hangileri?

Bu hafta da sokağa çıkma yasaklaması ile ilgili bir değişiklik olmayacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arından sokağa çıkma yasağı uygulanacak olan iller tekrar merak konusu oldu.

Eklenme Tarihi: 19 Mart 2021

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vaka sayılarında artış olmasına rağmen, hasta durumlarında bir ağırlaşma olmadığı için sokağa çıkma yasağı olan illerde durumun aynı şekilde devam edeceğini açıklamıştı. 6 – 12 Mart Koronavirüs risk haritasında ise bazı illerde artan vaka sayıları korkuttu. Karadeniz kıyılarında artan vaka sayıları özellikle dikkat çekti. Vatandaşlar bu durumda hangi illerde sokağa çıkma yasağının olduğunu ise merak etti.

İstanbul, 27 Şubat – 5 Mart koronavirüs risk haritasında 100 binde 111,57 seviyelerindeydi. Yeni açıklanan koronavirüs risk haritasında ise İstanbul 178,25 seviyesine yükselerek dikkat çekti. Bu vaka sayısı ile İstanbul, çok yüksek riskli iller arasında yer alıyor.

Ankara ise, 27 – 5 Mart koronavirüs risk haritasında 100 binde 54,83 seviyesindeydi. Yeni açıklanan koronavirüs risk haritasında ise Ankara, 68 53 seviyesine yükseldi. Buna göre Ankara, yüksek riskli iller arasında yer alıyor.

İzmir, 27 – 5 Mart koronavirüs risk haritasında 100 binde 66,47 vaka sayısına sahipti. Şuan için İzmir 78,57 vaka sayısına yükseldi. Buna göre İzmir, yüksek riskli illerimiz arasında bulunuyor.