Bridgerton'ın Başrolü Dük Regé-Jean Page Diziden Ayrıldı

Netflix'in bu sene rekor kıran dizisi Bridgertorn'un başrolü diziden ayrıldı.

Eklenme Tarihi: 04 Nisan 2021

Netflix'in rekor kıran dizisi Bridgerton'da Hastings Dükü Simon Bassett’ı canlandıran Regé-Jean Page'in dizinin yeni sezonunda rol almayacağı açıklandı.

Netflix'in en çok izlenen dizisi olma rekorunu kıran ve yayınlandığı tüm ülkelerde ilk 10'a girmeyi başaran Bridgerton'ın yeni sezonu beklenirken, dizinin başrollerinden Simon Basset'i canlandıran Regé-Jean Page'in projeden ayrıldığı duyuruldu.

Dizinin Instagram hesabından yapılan duyuruda " “Hastings Dükü'nü oynayan Regé-Jean Page'e veda ediyoruz. Simon'ın ekrandaki varlığını özleyeceğiz ama o, her zaman Bridgerton ailesinin bir parçası olarak kalacak” ifadeleri kullanıldı.

Regé-Jean Page Kimdir?


31 yaşındaki aktörümüz, Zimbabwe'de doğmuş ancak 14 yaşındayken Londra'ya taşınmış. Londra’da Drama Centre’da oyunculuk eğitimi almış, 2013 yılında da mezun olmuş. Okulun mezunları arasında Michael Fassbender, Gemma Chan, Emilia Clarke, Luke Evans ve Russell Brand gibi isimler yer alıyor. Çocukluğu boyunca farklı ülkelerde yer alan Regé-Jean Page seyahatleriyle ilgili, “Güney Afrika, Avustralya, İsveç, Grenada ve Florida’da ailem var. Farklı ülkeler bakış açınızı geliştirmenize yardımcı oluyor” diyor.