Bizi Kıskanan Almanya'daki Market Fiyatları

Onedio editörü Aburoski'nin derlemesine göre asgari ücretin 1584 Euro olduğu Almanya'daki Market fiyatları; Bizi Kıskanan Almanya'daki Market Fiyatlarını Görünce Uzaklara Dalacaksınız!

Eklenme Tarihi: 29 Aralık 2020

Asgari ücretimiz her ne kadar yükselmiş olsa da o oranda ne yazık ki alım gücü seviyemizi artıramıyoruz. İstediğimiz herhangi bir ürünü almak için 2 kere hatta 3 kere düşünüyoruz.
Market fiyatları yerinde durmak bilmiyor. Yakında neredeyse bütün maaşımızı mutfak masrafı için ayıracağız. O seviyeye ulaşmak çok zor değil yani.

Peki diğer ülkelerde durum ne? Mesela Almanya... Asgari ücretin 1584 Euro olduğu bu ülkede marketlerdeki ürünler aşırı derecede ucuz. İnsanlar bizim gibi 10 kere düşünmüyor, küçük hesapların içinde boğulmuyor.
Biz de sizlere bir marketin katalogundan alınan ağzınızı açık bırakacak fiyatları göstermek istedik. Burada 9 ile çarpmanızın bir anlamı yok. Sadece alım gücü açısından değerlendirmeniz gerekiyor. O zaman durumun ne kadar vahim ötesi olduğunu anlayacaksınız. İşte bizi kıskanan Almanya'daki bazı ürünlerin fiyatları;

Enerji içeceği Red bull 77 sent ve çoğumuzun kırk yılda bir yediği Pringles ise 1.15 Euro.

Birçok ürünün yer aldığı bu sayfada da dikkatimi deterjanın 12.66 Euro olması çekti. Bunun yanında kahve de 3.41 Euro.