Binbir Surat Oyuncu Cüneyt Mete Kardeşlerim Dizisinde Herkesi Ağlatıyor

atv’de yayınlanan Kardeşlerim dizisinin Orhan'ı Cüneyt Mete Günaydın Gazetesinden Ömer Karahan'a içini döktü

Eklenme Tarihi: 13 Mart 2021

Tecrübeli oyuncu Cüneyt Mete, atv'de yayınlanan Kardeşlerim dizisinde iyi bir aile babası olan Orhan'ı canlandırıyor. Mete bu rol için fiziksel görüntüsünü değiştirdi. Daha önce rol aldığı dizide kısa saçlı ve pos bıyıklıydı. Bu kez saçını uzatıp bıyık ve sakallarını kesti. Hayranlarının "binbir Surat" diye paylaşım ve yorumlar yaptığı Mete, sadece fiziksel görüntüsünü de değiştirmedi. Kötü karakterlere hayat vermesiyle tanınan oyuncu bu kez iyi bir karakteri canlandırıyor. Cüneyt Mete ile Günaydın Gazetesinden Ömer Karahan konuştu

Öncelikle hayırlı olsun. Tiyatro oyununuz dolayısıyla ara verdiğiniz televizyona Kardeşlerim'le geri döndünüz. Açıkçası sizi ekranda görmeyi özlemiştik, siz de özlediniz mi?

- Evet, son 1,5 yıldır tiyatro oyunum nedeniyle ekrandan uzak kaldım. İçime sinen iyi bir proje ile dönmek istiyordum. Kısmet bugüne, Kardeşlerim'eymiş. Ekranı iyi bir projenin içinde olduğum zaman çok seviyorum ve özlüyorum.

İlk bölümleri kaçıranlar için biraz diziden bahseder misiniz?

- Kardeşlerim, anne ve babasını eş zamanlı kaybeden dört çocuğun hayata tutunmalarını anlatan sıcacık bir aile dizisi. Ben de bu çocukların amcaları olarak onlara kol kanat geren, elinden gelen her şeyi sınırları dahilinde yapmaya çalışan Orhan Eren rolündeyim.

- Sizi en son atv'de yayınlanan Aşk ve Mavi dizisinde hayat verdiğiniz ve fenomenleşen Cemal karakterinde izledik. İzleyicileri kahkahalara boğmuştunuz. Bu kez Orhan karakteri ile ağlatıyorsunuz...

- Kardeşlerim ağır dram içeren, sıcacık bir aile dizisi. Senaryosu çok etkileyici. Biz okurken bile duygulanıyoruz açıkçası. Seyircilerimiz Kardeşlerim'i izlediğinde çok duygulanacakları, ağlayacakları sahneler buluyorlar. İzleyicilerimizin hafızalarında yer edecek, kalplerinin en derinliklerine dokunan bir dizi olduğunu düşünüyorum.

Sizi genelde kötü adam rollerinde gördük. Kardeşlerim dizisinde bu sefer iyi baba rolünde izleyici karşısına çıktınız. Bu özellikle kariyeriniz içinde planladığınız bir durum muydu?

- Peş peşe kötü adam rolleri oynadım. Bu duruma devam etmek istemiyordum. Kardeşlerim tam bu döneme denk geldi. Yapımcımız Nazlı Heptürk'le de aynı fikirde olunca iyi adam Orhan Eren'e "Merhaba" dedik. Umarım izleyicilerimiz Orhan'ı çok severler.