Beyaz Show'da Ümit Erdim'in sözü yanlış anlaşılınca tepki yağdı

Beyaz Show'da Ümit Erdim'in 'oğlu herhalde' sözü yanlış anlaşılınca sosyal medyadan tepki yağdı.

Eklenme Tarihi: 31 Mart 2018

Sözcü-Beyaz’ın programına konuk olan Ümit Erdim, ekibin stüdyo konuklarından biri olan Seren Serengil üzerinden hazırladığı ve halka sorduğu evlilik sözleşmesiyle ilgili videoyu izledi. Video sonrasında Beyaz’la arasında kısa bir diyalog geçen Erdim, yanlış anlaşılmayla ilgili olarak daha önce yaşanan bir olayı hatırlattı ve herhalde bu da onun oğlu şeklinde bir yorumda bulundu.

YORUM YANLIŞ ANLAŞILINCA…

İşte ne olduysa ondan sonra oldu. Program süresince ve sonrasında Erdim’in sözleri ‘herhalde doğulu’ şeklinde anlaşılıp bu şekilde paylaşılınca ortaya tam bir sosyal linç çıktı. Konunun gerçek olup olmadığını sorgulamadan sadece Ümit Erdim’e yüklenen sosyal medya kullanıcıları kimi zaman hakaretin dozunu da artırdı.

ERDİM’DEN VİDEOLU YANIT

Yanlış anlamanın kısa sürede kontrolden çıkması karşısında sessizliğini bozan Ümit Erdim, hesabından o anın videosunu paylaştı ve; “Eveeeet. Şimdi de programı kulaklarıyla dinlemeyen, saniyeler içinde linç etmek üzere hazır bekleyen kötü kalpli arkadaşlarımız için ‘oğlu heralde' isimli videomuz yayında. Sevgiler, öpücükler” notunu düştü.

Erdim, kendisine haksız bir şekilde yapılan saldırıyla ilgili olarak da kendisine gelen bazı yorumları topladı ve bunları; “İyi geceler. Bunlar burada dursun. Linç meraklısı bu arkadaşlarımıza, dinlemeden yorum yapanlara cevabımı sabah vereceğim. Saygılar” notuyla paylaştı.