Berna Laçin'in Basın Kartımla Aşı Oldum Sözlerine Gazetecilerden Tepki!

Sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraf ile aşı olduğunu duyuran Berna Laçin, "212'liyim. Basın kartım var." açıklamasına gazetecilerden ve vatandaştan tepki geldi.

Eklenme Tarihi: 05 Nisan 2021

Dün Berna Laçin, Biontech aşısı olduğunu bu fotoğrafla Twitter'dan duyurdu. Ardından pek çok kullanıcı 'Senin sıran nasıl geldi, nasıl aşı olabiliyorsun?' diye sorgulamaya başladı.

Berna Laçin ise gelen tepkilere bu şekilde açıklık getirdi. "Arkadaşlar 212'liyim. Basın çalışanı olarak kartı olanlara tanımlanmış aşı. Bilginize." notunu düştü.

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Türkiye'de yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı süren aşılama çalışmalarıyla ilgili olarak bir köşe yazısı kaleme aldı.

Fatih Altay'lı eleştirisinde "Berna Laçin kendini korumaya almış. 50 yaşında. Haliyle sormuşlar. 'Yaşınız tutmuyor, nasıl oldunuz?' diye. O da şecaat arz ederken, sirkatin söylemiş. '212'li basın çalışanıyım' diye. Gerçekten basın çalışanı olduğu halde 212'li olmadığı için olamayan onlarca muhabire, kameramana nazire yaparcasına. Haksızca edinilmiş gazeteci kimliği ile haksızca aşı olmak."