Berlusconi 53 Yaş Küçük Sevgilisiyle Manşetlerde

İki hafta sonra cumhurbaşkanlığı seçiminde yarışacak İtalyan siyasetçinin 32 yaşındaki milletvekili sevgilisiyle fotoğrafları, kampanyayı gölgede bıraktı

Eklenme Tarihi: 11 Ocak 2022

Siyaset yasağı kaldırıldı, koronavirüsü atlattı ve 85 yaşında skandallarla dolu kariyerinde yeni bir meydan okumaya girişen İtalyan politikacı Silvio Berlusconi, bir doğum günü kutlamasıyla dünya gündeminde.

İtalyan medyasında sürekli 'Geri dönüyor' haberleriyle sayfaları süsleyen Haydi İtalya Partisi lideri Berlusconi, bu kez kendisinden 53 yaş küçük sevgilisinin doğum günü nedeniyle uluslararası medyada ses getirdi.

Silvio Berlusconi Facebook hesabında 32 yaşındaki Marta Fascina için 'Mutlu doğum günleri' yazdı, sevgilisinin gözlerinin içine baktığı bir fotoğrafı da paylaştı. Siyasetçi, Noel kutlaması için de benzer bir kare seçmişti.
İngiliz The Times gazetesi, 'Berlusconi başkanlık için zamanı geri döndürmeye can atıyor' başlığıyla verdiği haberde, Fascina'nın 24 Ocak tarihinden sonra İtalya'nın yeni First Lady'si olabileceğini kaydediyor.

Marta Fascina, Berlusconi'nin liderliğini yaptığı Forza İtalia Partisi'nin milletvekillerinden biri. İtalya'da yedi yıl görev süresine sahip cumhurbaşkanı, parlamento üyeleri ve bölge temsilcilerinin katıldığı seçimle belirleniyor.