Berk Oktay çıplak fotoğraflarını ifşa eden eski eşi hakkında ilk kez konuştu

Geçtiğimiz yıllarda Merve Şarapçıoğlu ve Berk Oktay'ın çıplak fotoğraflarının internete düşmesinin ardından yakışıklı oyuncu ilk kez konuştu.

Eklenme Tarihi: 20 Mart 2019

Berk Oktay, ifşa görüntülerinin ardından geçtiğimiz aylarda sosyal medya üzerinden yayılan uygunsuz fotoğraflarını kimin servis ettiğine ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu. Savcılık, görüntüleri yaydığı iddia edilen Berk Oktay'ın eski avukat eşi Merve Şarapçıoğlu hakkında ‘özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek’ suçundan, altı yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlemişti.

Fotoğrafları yaydığı iddiasını avukatları aracılığıyla yalanlayan Merve Şarapçıoğlu, böyle bir şeyin çirkin bir suçlama olduğunu ve karşı dava açacaklarını belirtmişti. Yaşanan tüm bu olaylar sonrasında sessiz kalan Berk Oktay, ilk kez konuştu.

Radyo Viva’da yayınlanan Ağır Masa programına konuşan Berk Oktay, talihsiz ve üzücü bir olay yaşadığını belirterek, Allah’tan kimseye böyle bir şeyi yaşamamasını temenni etti. Merve Şarapçıoğlu ile uzlaşmak istemediğini belirten Berk Oktay, açıklamalarına şöyle devam etti:

Başıma bu mevzular geldiğinde her Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşının yapacağı gibi kimlerin ne amaçla yaptıklarını ve yapan kişilerin bulunması için savcılığımıza gittim. Bunun araştırılmasını ve kimin yaptığının bulunması için suç duyurusunda bulundum.