Bedelli Askerlik Yapıp TSK Filistin'e Çağrısı Yapan Erbakan Tepki Çekti

Bedelli hakkından yararlanarak 33 yaşında askerlik yapan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ın, "Filistin'de TSK öncülüğünde bir barış gücü oluşturulmalıdır." sözleri tepki topladı.

Eklenme Tarihi: 12 Mayıs 2021

Bildiğiniz gibi Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan 2012 yılında yani 33 yaşındayken 30 bin liralık başvuru ücretini peşin ödeyip "bedelli askerlik" yapmıştı.

Eğitimi nedeniyle askerlik görevini sürekli erteleyen Erbakan, bedelli askerlik hakkından yararlanarak siyasi yaşamındaki bu büyük engeli de böylece sonlandırmıştı.

Evlenip hayatını kurup daha sonra da 33 yaşında parasıyla askerlik yapan Erbakan, İsrail'in Mescid-i Aksa'daki cemaate ses bombaları ve plastik mermiyle müdahale etmesi ve ardından gelişen olaylarla ilgili askerleri de ilgilendiren bir açıklama yaptı.

Erbakan, yaptığı yazılı açıklamada İsrail'in Filistin'e saldırılarına ilişkin "Kudüs'e yapılan saldırıları sonlandırmak üzere acilen Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) öncülüğünde 'Barış Gücü' oluşturulmalıdır" dedi.

Şu ifadeleri kullandı: "Gün artık konuşma günü değil, icraat günüdür. İslam İşbirliği Teşkilatı, Türkiye'nin çağrısıyla acil olarak tekrar toplanmalıdır. Filistin Devleti'nin talebiyle, Filistin Devleti'nin başkenti Kudüs'e yapılan saldırıları sonlandırmak üzere acilen TSK öncülüğünde bir barış gücü oluşturulmalıdır. Bağımsız devletlerin kendi topraklarına yabancı güçleri davet etmesi uluslararası bir haktır ve bu hak Filistin Devleti tarafından acilen kullanılmalıdır. Oluşturulacak Barış Gücü'ne en büyük desteği ve katılımı da TSK sağlamalıdır"