BBC'nin en seksi dizisi Normal İnsanlar fenomen oldu

Meydafaresi.com Dış Haberler - BBC'nin yeni draması Normal İnsanlar (Normal People), izlenmede rekora gidiyor.

Eklenme Tarihi: 12 Mayıs 2020

İrlandalı yazar Sally Rooney'nin romanından uyarlanan Normal İnsanlar (Normal People) adeta fenomen haline geldi. İnsanlar whatup gruplarında dahi diziyi konuşur oldular. 12 bölüm olan dizi BBC'nin iPlayer'da 23 milyon kez indirildi.

Peki kimdir Normal İnsanlar?
Marianne Sheridan (Daisy Edgar-Jones) İrlanda'nın kuzey batı kıyısında bir ilçe olan Sligo'daki lise son yılında parlak, zengin, yalnız bir kişi.

Connell Waldron (Paul Mescal) da okullarının futbol takımının yıldızı, gizlice okumayı ve yazmayı seven ve annesi Lorraine (Sarah Greene) Marianne'nin aile konağını temizleyen popüler ama utangaç bir çocuk.

Melbourne Fringe Festivali tiyatro direktörü ve başkanı Sam Strong, "İnsanların Normal İnsanları bu kadar izlenmesinin nedeni aşk hikayesinin kalitesidir. Bu çalışmanın yakaladığı şey, ilk sevginin, tüm yoğunluğunun, tüm belirsizliğinin durgun güzelliği ve otantik olması" diyor.

Kitap gibi BBC dramasında da seks hikayenin merkezinde. Çiftin en etkili iletişim kurdukları yer yatak. Dizideki seks sahneleri bir "yakınlık koordinatörü" (İntimacy coordinator) tarafından koordine ediliyor. Seks sahneleri, İrlanda'da bazı tartışmalara neden oldu; İrlandalı ulusal yayıncı RTE Radyosunu arayan bazı kişiler çıplaklık ve cinsel içerikten rahatsız oldular. Ancak birçoğu dizinin bu sahnelerini övdü. Film ve TV eleştirmeni Jason Di Rosso, "Sevişmek son derece fiziksel ve çok gerçektir. Çoğu zaman müziksizdir ve çoğu zaman garipliğini yumuşatan türde eklemeler olmaz." diyor.


"Sevişmek son derece fiziksel ve çok gerçektir ve çoğu zaman müziksizdir ve çoğu zaman garipliğini yumuşatan bu tür eklemeler olmaz."