Başkanlık töreninde bomba isimler! Gül'ün yanındaki 2 kişi kimdi?

Ankara'dan yeni hükümet sistemine geçiş töreni sebebiyle tarihi kareler yansıdı. En dikkat çeken görüntü ise Beştepe'deki törenden geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen tören, katılımcı sayısı ve çeşitliliği bakımından dünyadaki en önemli devlet başkanlığı törenlerinden biri oldu.

Eklenme Tarihi: 09 Temmuz 2018

ANKARA'dan yeni hükümet sistemine geçiş töreni sebebiyle tarihi kareler yansıdı. En dikkat çeken görüntü ise Beştepe'deki törenden geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen tören, katılımcı sayısı ve çeşitliliği bakımından dünyadaki en önemli devlet başkanlığı törenlerinden biri oldu. Törene katılan isimler arasında sürprizler vardı.

Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni, yeni sistemin ilk Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gelmesiyle başladı. Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan aracından indiği anda Mehteran Birliği tarafından Fetih Marşı çalındı.

TÖRENE KATILAN BOMBA İSİMLER : Beştepe'deki tarihi törende Erdoğan'ın konuşma yaptığı kürsünün sağ ve sol yanındaki davetliler dikkat çekiciydi. Erdoğan sol tarafını tamamen bilim insanlarına ayırmıştı. En ön sırada Erdoğan'ın ABD'den özel olarak davet ettiği 2 ünlü bilim insanı yer aldı. Bunlardan biri NOBEL ödüllü Aziz Sancar diğeri ise Profesör Doktor Murat Günel oldu. Erdoğan her iki isme tören sırasında yanı başında yer vererek yeni dönemde bilimin ve bilim adamlarının kıymetli olacağını gösterdi.

ERDOĞAN'IN SAĞ YANINDAKİLER : Erdoğan'ın konuşma yaptığı kürsünün sağında ise dini temsilciler vardı. Tüm dinlerin temsilcilerine bu alanda yer veren Erdoğan, gençleri de buraya oturttu.