Başkan Ekrem İmamoğlu'nu hangi gazete nasıl gördü?

CHP'li Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un yeni Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Peki, İstanbul’daki bu tarihi dakikalar gazetelere nasıl yansıdı.

Eklenme Tarihi: 18 Nisan 2019

CHP'li Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un yeni Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

İmamoğlu, mazbatayı aldıktan sonra ilk açıklamayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yaptı. Ekrem İmamoğlu, Mevlüt Uysal'dan görevi devraldı.

Peki, İstanbul’daki bu tarihi dakikalar gazetelere nasıl yansıdı?

Gazetelerin bazıları İmamoğlu’nun mazbata törenini ve belediye önündeki coşkulu kalabalığı birinci sayfasına taşırken, AKP’nin YSK’ya yaptığı itirazı da hatırlatırken bazıları ise küçük “kutu haber” olarak görmeyi tercih etti. Sabah gazetesi ise birinci sayfasından İmamoğlu’na mazbatasının teslim edilmesini görmedi.

Hürriyet gazetesi “Saraçhane’de devir teslim” başlıklı manşetinde, AKP’nin YSK’ya yaptığı itirazın da önümüzdeki günlerde görüşüleceğini hatırlattı.

Milliyet gazetesi ise manşet üstü haber şeklinde “Başkanlığı devraldı” başlığıyla törenden bir kare kullandı.

Sabah gazetesinin birinci sayfasından İmamoğlu’na mazbatasının verilmesini görmemesi dikkat çekti. Sabah’ın manşetinde AKP’nin itirazına ilişkin dünkü basın toplantısında yer alan iddialar taşındı.

Yeni Şafak gazetesi de İmamoğlu’nun mazbatasını AKP’nin YSK itirazıyla birlikte manşete taşıyan gazetelerden… Yeni Şafak mazbata törenini “Mazbata verildi gözler YSK’da” başlığıyla gördü.