Barbaroslar Dizisinden Çekim Hatası İddialarına Yanıt

TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başlayacak olan Barbaroslar dizisinden geçtiğimiz gün ilk fragman geldi. Fragmanda yer aldığı iddia edilen hatalar hakkında ise açıklama geldi.

Eklenme Tarihi: 21 Haziran 2021

Barbaroslar dizisi, Tarihçi Emrah Sefa Gürkan'ın "Dakika 1 hata 1" paylaşımı yaparak dizideki hataları sayması hakkında açıklama yaptı.

"Dün akşam dizimizin ilk tanıtımı yayınlandı. Diziyi merakla bekleyen izleyicilerimize, bugüne kadar televizyonlarda eşine az rastlanır kalitede bir işin müjdesini şimdiden verebiliriz. Gelen tebrik, beğeni ve yorumlar için çok teşekkür ederiz.

Bununla birlikte “Dakika 1 hata 1” paylaşımı yapan Sayın Emrah Sefa Gürkan’a ilgili sahneyi görmeden, başını sonunu bilmeden projede yer alan yüzlerce insanın alın terini hiçe sayan eleştirilerine karşı cevabımızı kendisine iletmek için ulaşmaya çalıştık ancak mümkün olmadı.

İzleyicilerimize “spoiler” uyarısı vererek, Emrah Sefa Gürkan’ın hata olarak bahsettiği karalamaları yanıtlamak istiyoruz.

Fragmanların amacı ilgi uyandırmaktır. Dizimizin bu ilk fragmanında yer alan sahneler ve imajlar, sıralı bir bölümü anlatmamaktadır. Dolayısı ile tanıtımda yer alan görseller, geniş bir coğrafya ve zaman dilimine aittir. Bununla birlikte tanıtımda Oruç ve Hızır kardeşlerin üzerinde oldukları gemiler zaten korsan gemisi değildir, senaryoda hali hazırda yük gemisi olarak geçmektedir. Bölümü izleyebilmiş olsa, çatışmayla neticelenen bu sahnedeki topların yeri ve sayısı gibi teknik konuları eleştirme aceleciliğine girmeyeceğini düşünmekteyiz.