Bakan Koca Tepkileri Görmezden Geldi! Tebrikler Cumhurbaşkanım!

Dün yapılan AKP 7. Olağan Kongresi'nin ardından sosyal medyada #FahrettinKocaNerede etiketine aldırış etmeyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yeniden başkan seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti.

Eklenme Tarihi: 25 Mart 2021

Pandemi tedbirlerinin rafa kalktığı AKP kongresinin ardından her gün 'tedbir' uyarısı yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan ilginç bir açıklama geldi. Koca, salgın kurallarının ihlalini görmezden gelerek yeniden genel başkanlığa seçilen Erdoğan'ı kutladı. Koca'ya sosyal medyadan tepki yağdı.

Kongrede pandemi tedbirlerine uyulmaması üzerine gözler her gün 'tedbir' uyarısı yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya çevrildi. Koca kongre sonrası yaptığı açıklamayla tepkileri daha da şiddetlendirdi.

Kongre sonrası Twitter hesabından paylaşım yapan Koca, "Karanlıkları aydınlığa kavuşturacak olan sevgi, merhamet ve ilimdir. Bu ruhla kurulan Ak Parti 2023’te, 2053’te ve 2071’de de aynı vizyonla yoluna devam edecek. Kongremizde yeniden başkanlığa seçilen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yürekten tebrik ediyorum," ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

Kongre sonrası yaptığı açıklamayla dikkati bir kez daha üzerine çeken Koca'ya sosyal medyadan tepki yağdı. Binlerce yurttaş, Koca'ya yanıt vererek salgın tedbirlerine uyulmamasını eleştirdi.