Bahar Öztan'dan kendine övgüler: Çok güzeldim, fırtına gibiydim!

Türk sinemasının gamzeli güzeli Bahar Öztan Posta'dan Alev Gürsoy'a konuştu.

Eklenme Tarihi: 29 Ağustos 2020

“Yeşilçam’ın gamzeli güzeli” nasıllar?

Gayet iyiyim. Bodrum’da rahatım. Burası insana pozitif enerji veriyor. Pandemiden dolayı içim çok buruk ama bugünler de geçecek.

Sağlık durumunuzu çok merak ediyoruz...

Şükür, her şey yolunda. Kontrollerim devam ediyor. Çok sinsi bir hastalık bu, “Tamamen bitti” diye bir cümle kuramam. Çünkü birden yenileyebiliyor ama mücadele ediyorum. Kendimi iyi hissediyorum. Ruhsal anlamda da bedensel anlamda da çok iyiyim. Ufak tefek tedaviler görüyorum ama kemoterapi bitti, şu an tamamen koruyucu yani tekrarlamaması için tedavi görüyorum.

Yumurtalık kanseriydi değil mi?

Bu çok sinsi bir şey. Ben de gerçekten en sinsi olanına yakalanmışım. 2015 yazıydı. Sürekli hazımsızlık ve şişkinliğim vardı. Denize giriyoruz, üşütüyoruz diye düşündüm. Sonra kilo kaybı başladı. Yumurtalık kanseri çıktı. Mücadele ettik tam “Bitti” derken bir yıl sonra hastalık bu kez bağırsaklarda ortaya çıktı. Epey mücadele verdim o günden bu yana.

Neticeye bakalım, iyi ki mücadele etmiş, yenilmemişsiniz.

İyi ki… İyi ki… Bu kelimeyi sonsuz kere kurabilirim. Üzüntüleri içe atmak kanser ediyor! Bunu öğrendim. Küçük şeylerden büyük dertler çıkaran biriyim. Sanırım beni kanser eden bunlardı. Hayat, üzülmek için çok kısa. Pozitif olmalı, her şey kafaya takmamalıyız. Hastalığın bana öğrettikleri bunlar.

Kendinizi bıraktığınız bir dönem olmadı mı hiç?

Başta psikolojik olarak çok kötü etkilensem de kendimi hiç bırakmadım. “Allah beni benimle sınasın, sevdiklerimle değil” dedim. Ve bugün gerçekten çok güçlüyüm. Beş yıl uğraştım bununla, her seferinde bitti derken yeniden başladı ama şu an kendimi hiç olmadığım kadar iyi hissediyorum.

YURT DIŞINDA OYUNCULAR ÖLENE KADAR ÇALIŞIYOR, BİZDE BİRAZ YAŞLANANIN YÜZÜNE BAKILMIYOR

Hayatta da hep güçlü bir kadın mıydınız?

Hep! Her daim mücadeleci ve çalışmayı seven biri oldum. Koşturan, yorulmak bilmeyen bir kadın olarak hatırlayın beni. Zaten yakın arkadaşlarım da bana atom karınca derdi. Halen de öyleyim.