Aziz Yıldırım: Ali Koç'a FETÖ'cü demedim

Aziz Yıldırım, Ali Koç'un CNN Türk'te katıldığı programda yaptığı açıklamalara Fanatik'de cevap verdi.

Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2018

Dile kolay; 20 yılı aşkın süredir Fenerbahçe Başkanısınız. Yorulmadınız mı?

Hayır; Hiç yorgun değilim... Aksine, ilk günkü gibi heyecanlıyım. Daha bitmemiş görevler olduğunu düşünüyorum. Bir insan ancak hayatının sonuna geldiğinde yorgun olmalı. Biz daha genciz.

Bir dönem kendinizden sonraki başkan olarak Ali Koç’un ismini vermiştiniz ve şimdi Ali Bey ile yarış halindesiniz. Birkaç gün önce de Ali Bey’in adaylığı ile ilgili değil ama zamanlamayla ilgili sorun olduğunu söylediniz. Sorun Yargıtay mı?​

Evet... Sorun, Yargıtay’dan henüz karar çıkmaması. Yoksa, Fenerbahçe’de başkan adayı olmanız için tüzükte şartlar yazılıdır. Bu şartları yerine getiren herkes, istediği zaman başkanlığa aday olabilir. 34 bin üyemiz var. Bu üyelerin hepsi zaten Fenerbahçe’nin doğal başkan adayıdır.

Yargıtay’dan neden çıkmıyor karar? Devlet büyükleri ile bir görüşmeniz oldu mu?

Dava, adalet mekanizması içinde yürüdüğü için devlet büyüklerinin buraya müdahil olması gibi bir durum yok. Bu süreçte incelemeler yapılıyor. Ülke şartları gereği yargının geç yürümesi de söz konusu. İnşallah kısa süre içinde bitecektir. Yargıtay, Türk Adaleti’nde son mercii... O mercinin, mahkemenin verdiği kararı onaylaması gerekir.

Mahkemenin verdiği son karara göre aklandınız. Yargıtay’dan aksi bir karar çıkma ihtimali var mı?​

Yargıtay, mahkeme kararını onaylamazsa, yeniden yargılama gibi bir durum ortaya çıkacak. Bakın; Türkiye’de herkes artık şu gerçeği biliyor: Hepimize kumpas kuruldu. FETÖ örgütü, Devlet’in içine sızmıştı. Bunlar gerçek. Ümidimiz; Yargıtay’ın, mahkeme kararını tasdik etmesidir.