Astrolog Didem Şarman'ın şok analizi: Peş peşe felaketler...

Didem Şarman'ın ''Nisan ayına kadar AKP'de genel başkan değişikliği olabilir, yılın sonuna doğru askeri darbe tehlikesi var.'' tahminleri gerçekleşince dikkatleri üzerine çekti.

Eklenme Tarihi: 14 Nisan 2017

Onedio- 23 Mart - 19 Mayıs aralığında ülkenin geçmişinin, tarihinin ve temel yapısı ani ve yeni bir devrimsel hareket ile değişecek. Bu doğrudan referandum sürecini ve süreçten olumlu sonuç alınmasını göstermekte; ancak 28 Mart’tan başlayarak 28 Mayıs’a dek şiddetli karşı koyma ve terör eylemleri ile karşılaşabileceğimizi belirtmeliyim.
Burada, halkın içinden bir kesim de kendince bir özgürlük hareketi başlatmak isteyebileceği gibi, özgürlük hareketi başlığı altında toplumda iz bırakan ve korku uyandıracak eylemleri de gerçekleştirebilirler. Hatta tam referandum günlerinde ülke haritası Uranüs’ten çok sert açılar alacağı için, referanduma birkaç gün kala da bunu erteletmek veya gerçekleştirmemek adına eylemler planlanabilir. Her halükârda, bu sene sistem değişikliği kadersel bir etki olarak karşımızda durmakta ve göstergeler bu çerçevede referandum sonucu ile ülkenin yönetimsel yapısında değişiklik meydana geleceğini işaret ediyor. Bu da referandumun kabul edilmesi ve yeni sisteme yavaş yavaş geçiş yapılması demek.

Suriye ve Musul, Türk topraklarına “İslam Federasyonu” veya “Türk İslam Federasyonu” gibi adlarla dahil olmak isteyecek. 2020 ve 2021 yıllarında, Suriye halkı, yeni bir referandum yaparak, Türkiye topraklarına dahil olmak isteyecekler.(Önceki yıllarda Suriye’nin kaderi için yapılacak yönetimle ilgili referandum -2019- veya seçimlerin sonuçları ne olursa olsun, Suriye’de bulunan ayrık güçler, bir diğerinin politikasının ve ülke farklılıklarının -Arap, Kürt, Şii…- içinde erimek istemeyeceği için Suriye bir bütün olarak tekrar eski Suriye olamayacaktır.) Dinsel ve etnik yapı farklılıklarından kaynaklanan, bölgesel federasyonlar şeklinde bir yönetim kurulsa bile bu uzun süremeyecektir. Suriye’deki belli bölgeler ve hatta bazı başka İslam ülkeleri, Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili bir yönetim şeklini talep eder veya referanduma sunmak şeklinde girişimlerde bulunacaklardır. Bu Avrupa Birliğine benzer, ortak bir sistemi kullanan yönetimsel bir yapı olabileceği gibi, yönetim sisteminin doğrudan Türkiye’ye seçimlerle bağlanabileceği büyük bir “İslam Federasyonu” veya “Türk İslam Federasyonu” gibi adla anılabilecek bir yapı da olabilir. Bu Cumhuriyet tarihinden beri yaşanılan en önemli sınır çizgileri değişimi görünümü vermektedir. Türkiye’ye coğrafik katılımın en büyük parçası Suriye'nin önemli bir bölgesi/bölümü olarak gözükmektedir. Suriye bizimle ortak hareket etmek isteyecek.

Suriye, Türkiye'nin tam desteğini alıyor. 2017 Ekim ve Kasım aylarında Suriye’nin muhalif güçleri, Türkiye’nin çok daha büyük bir desteğini alacak. Suriye’de özellikle 2018’de güç dengesi tamamen Türkiye’nin de destek verdiği muhaliflere kaymış bir enerji ile ilerliyor.Türkiye 2017 yılında ve önümüzdeki sene boyunca Kuzey Suriye’de daha hâkim bir ilerleme sağlayarak, DAEŞ’i büyük ölçüde bölgeden temizlemeye çalışacak. Tabi ki bu da 2018’in belirli zamanlarında sert karşılıklar denemelerine sebep olacak gibi görünüyor.

10 Temmuz-26 Ağustos 2017 aralığı depremler açısından dikkate alınmalı ve değerlendirilmelidir.