Aşk-ı Memnu'nun Süleyman efendisi Rana Cabbar bakın şimdi ne yapıyor?

Aşk-ı Memnu dizisinde Süleyman efendi karakterini canlandıran Rana Cabbar bakın şimdi ne yapıyor?

Eklenme Tarihi: 07 Mart 2018

Posta - Rol aldığı birçok tiyatro, sinema ve dizi projesiyle Türkiye'nin gönlünde taht kuran Rana Cabbar, önceki gün Beyoğlu Clock Kafe'de görüntülendi. Özellikle 'Aşk-ı Memnu' dizisindeki kahya Süleyman Efendi karakteriyle tanınan usta oyuncunun yeni işi de gören herkesi şaşırttı.

Meslektaşı Şevket Çapkınoğlu ile sohbet ederken objektiflere yansıyan Rana Cabbar'ın mekanın antika saat dekorasyonunu yaptığı öğrenildi. Rana Cabbar, "İçeride 200 yıllık saatler var, hepsi antika" dedi.

Öte yandan usta ismin geçen dönemlerde Beyoğlu'nda bir otelde yaşadığı ortaya çıkmıştı. Evde yalnız kalmaktan korktuğu için kiraladığı otelin odasında yaşamayı tercih ettiği öğrenilen Rana Cabbar'ın, genel ihtiyaçlarını ise yine kaldığı aparttan giderdiği öğrenilmişti. Peki hiç Rana Cabbar'ın yaşam öyküsünü merak ettiniz mi? Gelin hep birlikte usta oyuncunun geçmişine bir göz atalım...

RANA CABBAR KİMDİR?

Rana Cabbar, 1945 yılında İstanbul'da doğdu. Sonraki yıllarda Ankara'ya yerleşmiş ve Ankara Sanat Tiyatrosu'nun kuruluş çalışmalarında bulunmuştur. Uzun zaman AST bünyesinde oyunculuk yaptıktan sonra, farklı tiyatrolarda da çalışmalar yapmıştır.