Aşk-ı Memnu'nun Bülent'i Batuhan Karacakaya: Başrol oynamaya hazırım

Fenomen dizi Aşk-ı Memnu'nun çocuk oyuncusu Batucan Karacakaya, Günaydın'dan Sonat Bahar'a röportaj verdi. İşte o röportaj...

Eklenme Tarihi: 29 Eylül 2018

- Hep Aşk-ı Memnu ile anılıyorsunuz ama o dizinin ardından farklı birçok projenin içinde yer aldınız değil mi?

- Aşk-ı Memnu'dan sonra Umutsuz Ev Kadınları'nda oynadım. Bülent karakterinden sonra çok farklı bir karakterdi. O Ardından iki yıl ara verdim üniversite sınavlarına hazırlandım. Sonra üniversite dönemimde Diriliş Ertuğrul dizisinde rol aldım. Uzun Hikaye ve Aşk Tesadüfleri Sever filmlerinde oynadım.

- Çocuk oyuncu olduğunuz dönemde sokakta tanınıyordunuz. Şimdi bir delikanlısınız. Hâlâ tanınıyor musunuz?

- Evet tanıyorlar yolda. Ama o küçük çocuk olarak mı hatırlıyorlar emin değilim. Çünkü Aşk-ı Memnu izleyen kitleyle, son olarak rol aldığım Diriliş Ertuğrul kitlesi çok farklı. Bülent olarak tanımayan Dündar Bey olarak tanıyor.

- Şu anda ne yapıyorsunuz?

- Oyunculuk adına beklemedeyim. Bu sırada İngilizce mimarlık bölümünde okuyorum. Son sınıftayım. Hedefim hep belliydi. Öncelikle bir okul diploması ki bunun mimarlık olmasını o yaştan itibaren istiyordum. Babam mimar, inşaat işlerine bu nedenle aşinayım.

Ailem de en başından beri eğitim konusunda çok hassastı. Ajansa ilk yazıldığımda babam uyarısını yapmıştı, "Takdirlerin teşekküre düştüğü anda seni setten alırım" demişti. Ve bugün odamda takdir belgelerim asılı... Sözümü tuttum. Eğitim her zaman önceliğim. Ailemi utandırmak istemem. Oyuncu oldu, okulu bıraktı dedirtmem!