Aşk-ı Memnu'da Bihter ölmeseydi..

Onedio yazarı Marziye, bir zamanların fenomen dizisi Aşk-ı Memnu için alternatif senaryolar üretti. Bakın Bihter Ziyagil intihar etmese dizide neler yaşanabilirdi?

Eklenme Tarihi: 07 Ekim 2016

Onedio yazarı Marziye, bir zamanların fenomen dizisi Aşk-ı Memnu için alternatif senaryolar üretti. Bakın Bihter Ziyagil intihar etmese dizide neler yaşanabilirdi?

Tarihler 24 Haziran 2010'u gösterdiğinde tüm ülke olarak Bihter'in intihar sahnesiyle ve de Aşk-ı Memnu'nun final yapması ile göz yaşlarına boğulduk. Bihter Ziyagil'in ölümüne sebep olanlar utansın o ayrı, peki ya 2 saatlik dernek toplantısında çok yorulup eve gelince "Ben biraz dinlenicem çok yoruldum" diye 4 saat odasına çekilip kestiren "zenginlik yorgunu" Bihterimiz intihar etmeseydi her şey nasıl olurdu?

Bir Bihter Ziyagil kolay yetişmeyecek... Aşk-ı Memnu final sahnesinden hepimizin en çok aklında kalan Bihter'in kalbine ateş etmesi üstüne yere yığılmış ve gözleri açık bir şekilde öldüğü sahneydi ama ben o fotoğrafa bakmaya dayanamıyorum çünkü minik yüreciğim o görüntüye katlanamıyor. Kocasını boynuzladı, evin emektarlarına it gibi davrandı ve daha sayamadığım zibilyon tane şerefsizlik yaptı tamam ama intiharı hak etmiyordu. Nihal ve Behlül'ün düğün günü Bihter intihar etmeseydi dizide Bihterciğimizin yardımcı rolü olmaktan öte gidememiş diğer karakterler acaba ne halde olurdu, hiç düşündünüz mü? Ben düşündüm çünkü işim bu.

Final sahnesini bir hatırlayalım (sanki unutmak mümkün de) İfindim hatırlayacaksınız ki Edinan Bey Bihter'den boşanmak istediğini zaten söylemişti, e malum Nihal ile Behlül de evleniyor, Behlül de net güzel tornistanla Nihal'i seviyorum falan fistan dedi. E tabi para güzel şey, kaybetmek istemedi... Bihter de düğün öncesi Nihal'i arayıp bir şeyler saçmaladı, verdi odunu fırına... Matmazel de gitti Adnan Bey'e "Nihal Behlül ile evlenmemeli, Beşir biliyor sebebini. Behlül size ihanet ediyor" diye odunların en büyüğünü verdi. Firdevs Hanım Behlül'ü "Bihter bişi yapacak" diye uyardı. Behlül koştu gitti eve e tabi tutuştu yengesi ötecek diye. Bihter intihar edecek diye korkmadı yani şerefsiz. Beşir ölüm döşeğinde Adnan Bey'e her şeyi söyledi ve olaykoptu... Sonrasını zaten biliyorsunuz.