Asgari ücrete ne kadar zam gelecek? 2019 asgari ücret zammı!

2019 yılında asgari ücrete ne kadar zam geleceğini milyonlar merak ediyor. Asgari ücretin 2 bin lira olması beklentisi var. Peki asgari ücret 2 bin lira olacak mı? İşte asgari ücretle ilgili son dakika gelişmeleri... (Posta)

Eklenme Tarihi: 04 Kasım 2018

Milyonlarca asgari ücretli çalışanın son dakika olarak takip ettiği ve araştırdığı asgari ücret zammı ile ilgili yeni gelişme geçtiğimiz günlerde yaşandı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik 2019 asgari ücrete yapılacak zam oranını belirleyecek toplantı komisyonunun yapılacağı tarihi açıkladı.

Asgari ücretin 2000 TL olması yönünde olan taleplerin enflasyon oranlarına göre olacağı belirtiliyor. 2018 yılının ikinci yarısında gerçekleşecek enflasyon oranına göre zam alacak vatandaşlar için tüm detayları bu haberimizde hazırladık. Peki asgari ücret zammı ne kadar olacak? İşte detaylar...

Vatandaşlar asgari ücret artışı için araştırmalara başlarken, talepleri ise 2000 TL olması yönünde öyle ki, bu konuyla ilgili görüşmelerin sonuçlanması aralık ayını bulacakken yüz binlerce vatandaş araştırmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl asgari ücrete zam 14.2 oranında gerçekleşmişti.

Yapılan bu zam miktarı ile en düşük asgari maaş bin 603 lira olmuştu. Brüt rakam ise 2 bin 209 lira olarak gerçekleşmişti. Aynı oranlarla yola çıkarsak 230 lira maaş artışı ön görülen ancak talep edilen miktar 2000 TL.