Arna Ýr Jónsdóttir

İzlanda’nın güzellik kraliçesi 20 yaşındaki Arna Ýr Jónsdóttir sosyal medyanın yeni fenomeni oldu.

Eklenme Tarihi: 24 Ekim 2016

İzlanda’nın güzellik kraliçesi 20 yaşındaki Arna Ýr Jónsdóttir sosyal medyanın yeni fenomeni oldu. Güzellik yarışmasını düzenleyen kurulca ‘çok şişman’ bulunan ve acilen diyete girmesi için direktif verilen genç kraliçe, ‘Ben böyle iyiyim’ diyerek kuralları reddetti. İzlanda’nın güzellik kraliçesi 20 yaşındaki Arna Ýr Jónsdóttir sosyal medyanın yeni fenomeni oldu. Güzellik yarışmasını düzenleyen kurulca ‘çok şişman’ bulunan ve acilen diyete girmesi için direktif verilen genç kraliçe, ‘Ben böyle iyiyim’ diyerek kuralları reddetti.

İzlanda’nın başkenti Reykjavik’te yaşayan eski jimnatistikçi Arna Ýr Jónsdóttir, Las Vegas’ta düzenlenen Miss Grand International yarışmasın gün sayıyordu. Ancak yarışmayı düzenleyen ve Thai TV’de sunucu olan Nawat Itsaragrisil’den gelen bir mesajla şaşkına döndü. Mesajda ‘Kahvaltı etmeyi bırak. Yarışma gününe kadar yalnızca salata ye ve akşamları yalnızca su iç’ yazıyordu.

‘Evet omuzlarım biraz daha büyük olabilir çünkü ben İzlanda’da milli takımda bulunan bir atletim ve bununla gurur duyuyorum. Ama yarışmanın sahibi kilo vermemi istiyor ve beni olduğum gibi kabul etmiyorsa benim ilk 10’da olmamı da hak etmiyor demektir’ diyerek yarışmadan çekildi.

Dünyanın en prestijli güzellik yarışmalarından biri sayılan Miss Grand International’dan ayrılan Arna Ýr Jónsdóttir, bu duruşuyla sosyal medyada fenomen haline geldi. ‘Yarışmaya olan ilgimi kaybettim’ diyor.