Arka Sokaklar Adalet Bakanlığı'na yardım edecek!

Kanal D ekranlarının fenomen dizisi Arka Sokaklar, Adalet Bakanlığı'na 'Arabuluculuk' etkinliğinde yardımcı olacak.

Eklenme Tarihi: 08 Mart 2019

Kanal D'de ekrana gelen ve Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden olan Arka Sokaklar'ın Adalet Bakanlığı ile işbirliği yapacağı öğrenildi. Yapımcılığını Türker İnanoğlu, yönetmenliğini ise Orhan Oğuz'un üstlendiği Erler Film imzalı dizide, 'Arabuluculuk' anlatılacak.

Adalet Bakanlığı, yargının iş yükünü azaltan, uyuşmazlıkların mahkemelere taşınmadan çözüme kavuşturulmasını amaçlayan arabuluculuğun etkinliğinin artırılmasına, kamuoyuna anlatılmasına yönelik girişimlerde de bulundu. Yapılan görüşmelerin ardından adaletin olumlu uygulamaları Arka Sokaklar'ın senaryosuna dahil edildi.

Arka Sokaklar'ın bu hafta ekrana gelecek olan yeni bölümünde, işçi-işveren ile ticari uyuşmazlıklarda zorunlu hale getirilen arabuluculuk uygulaması ekranlara taşınacak. Türk halkının gönlünde taht kuran Rıza Baba ve ekibi, işten çıkarılan bir işçinin işvereniyle arabulucu görüşmeleri sonrasında anlaşmaya varmasını sağlayacak.

Arabulucu görüşmeleri sonrasında alacaklarının tamamının ödenmesi ve yeniden işe başlaması kararlaştırılan işçi ile işverenin dostça yaptığı anlaşma, Rıza Baba ve ekibini de sevindirecek.