Arda Turan'da eşi Aslıhan Doğan ve Berkay olayı hakkında yeni açıklamalar

Futbol kariyerine Başakşehir'de devam eden Arda Turan, şarkıcı Berkay'la yaşadığı kavgada hastanede silah çektiği iddia edilen görüntüler için, "Hastane işi de göründüğü gibi değil" dedi.

Eklenme Tarihi: 04 Nisan 2019

Berkay konusu hakkında, "Kimsenin eşi ile alakalı böyle bir ahlaki durum içerisinde olmadım" diyen Turan, eşi Aslıhan Doğan Turan hakkında ise "Aslıhan küt küt doğrucudur. Bilseniz ne kadar doğrucu olduğunu. Hiç söylenmeyecek yerde öyle patavatsızlıklar olur" ifadelerini kullandı.

Başakşehirli futbolcu Arda Turan, 40 programına konuk oldu. Turan, şarkıcı Berkay ile yaşadığı kavga ve Aslıhan Doğan Turan'la olan evliliği hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Turan, "Berkay ve eşi ile aranızda ne geçti? O gece yaşananlardan dolayı pişman mısınız?" sorusunu şöyle yanıtladı: "Dava sürecinde olduğu için bu konularla ilgili konuşmam normal değil. Ama orada barda iki erkek arasında yaşanan tartışma hoş değil tabii ki. Bir hata, yanlışlık var. Hastane işi de göründüğü gibi değil. Gayet normal bir konuşmaydı."

"Benim bu konuyla ilgili söyleyeceğim tek şey şu; ben hayatım boyunca hiç kimsenin eşi ile alakalı böyle bir ahlaki durum içerisinde olmadım. Böyle bir şey kesinlikle ve kesinlikle, asla ve asla yoktur. Öteki hatalar konuşulur edilir, dava süreci. Ama net ve net şekilde söylüyorum. Bu ülkede herkes kimin ne olduğunu bilir. Eğer konu bu kadar hassas ise sabah 6’da gazeteci aranmaz, bu işin reklamı olmaz."

"Davalar bitsin, ben uygun şekilde uygun zamanlarda gerekenleri söyleyeceğim. Ama bu konuyla ilgili başka bir hassasiyetim var. O kadar Barcelona’da, Madrid’de yaşadım. O kadar evime gelen giden oldu. Haklı olduğumu bildikleri halde dostların sessizliği üzdü beni. Neden? ‘Aman bizde bir şey olmasın.’ Bir toplum baskısı, bir harala gürele oldu ya ilk zamanlar. Sonra da bir sürü gazeteci aradı. ‘Arda'cım kusura bakma, o olay öyle değildi böyleydi falan.’ Onları da geçiyorum, beni dostlarımın sessizliği üzmüştür."

"Bunu ilk defa burada söylüyorum, onlara söylemedim. Hepsi eşleriyle, kız arkadaşlarıyla onları bir Türkiye ağırladım İspanya’da. Canları sağ olsun. Ama sessizlikleri beni üzmüştür. Onlar kendilerini bilirler. Ama Arda yine onların her sıkıntısı olduğunda maddi manevi yanlarında olmuştur."