Araştırmalara göre tek eşlilik kadınlar için daha zor!

New York Times’ın en çok satan yazarlarından Wednesday Martin ise UNTRUE adlı kitabında, kadınlar ve cinsellik hakkında farklı düşüncelere sahip olan, cinsellik alanında uzman kişilerin görüşlerine başvurarak ortaya kışkırtıcı bir araştırma koydu.

Eklenme Tarihi: 02 Temmuz 2019

Martin’i bu araştırmaya iten ise erkeklerin aldatmasının toplum tarafından çok daha normal algılanması ve evlendikten sonra tek eşliliği sorgulama süreci oldu

Araştırma aynı zamanda kadınların duygusal bağ kurmak için aldattığı algısını da yıkıyor. Yapılan araştırmalar sonucu kadınların çoğu “iyi bir cinsel deneyim” için aldatıyor.

Birçok kadın aradığı şeyin duygusal bir bağ değil harika bir cinsel deneyim olduğunu söylüyor. Bu da araştırmacıları kadınlar üzerinde hakim olan genel algının değişmesi için daha fazla araştırma yapmaya itiyor. Kadınlar ve monogami arasındaki temel algının ise yanlış olduğunu gösteriyor.

Bir diğer algı ise kadınların partneriyle mutluyken aldatmayacağı. Ancak yine araştırmalar aldatan kadınların üçte birinin evliliklerini “mutlu” veya “çok mutlu” olarak tanımladığını gösteriyor.