Aralık ayında hangi burcu ne bekliyor? Burç yorumları

Astrolog Binnur Zaimler'den Aralık 2017 burç yorumları...

Eklenme Tarihi: 11 Aralık 2017

Cnnturk.com - Koşulların hızla değiştiği bir aydayız. Arkanıza yaslanın ve emniyet kemerinizi bağlayın. Ağır gezegenlerin burç değiştirmesinin yanı sıra, iletişim gezegeni Merkür bir süreliğine geri harekette olacak. Bakalım burçlar bu gelişmelerden nasıl etkileniyor? Astrolog Binnur Zaimler yorumladı: Koç: Ay boyunca uzaklardan gelecek haberler, yurt dışı seyahatleri, akademik çalışmalar, reklamcılık, tanıtım ve iletişim konularında işler tam planlandığı gibi gitmeyebilir. Esnek olmanız, değişikliklere adapte olmanız önemli. Seyahatlerde unutkanlıklara, ihmalkarlıklara fırsat vermeyin. Her şeyi birkaç kere gözden geçirin. Yanlış anlaşılmalara ve bilgi kirliliğine kapılmayın. İşleri düzene koymaya çalışırken stres yapmayın, işler daha da karışabilir. 18 Aralık sonrası yeniay etkisi ile uzaklarla olan yeni işler gündeme gelebilir. Tüm bu işlerde ciddi adımları 23 Aralık sonrası atmak daha sağlıklı. 20 Aralık günü burç değiştiren Satürn, iki buçuk sene boyunca kariyerinizde gözle görülür gelişmeler getirecek. Kısıtlanma gibi gördükleriniz sizi güçlendirebilir. Unvanınız, şirketteki pozisyonunuzdaki değişimler daha fazla sorumluluk almanızı, başarı veya başarısızlığın herkes tarafından görülmesini getiriyor.

Boğa: Ortaklaşa paylaşımlarınızda daha özenli olmanız iyi olacak. Maddi paylaşımlarınızda yatırım yapmanızı gerektiren durumlar ortaya çıkabilir. Veya mal paylaşımı, miras konuları gündeme gelebilir. Kafanızın karışık olması halinde, kararlarınızı Ocak ayına ertelemek sizi rahatlatabilir. Aceleci olmayın ve doğru hesapların ortaya çıkması için projelere süre verin. 22 Aralık sonrası tüm bulutlar dağılıyor ve siz daha net bir görüş mesafesiyle hareket ediyorsunuz. 10 Aralık sonrası karşıt burcunuza geçen Mars, bir süredir uğraştığınız konuların başkaları tarafından fark edilmesini sağlayacak. Takdirler ve eleştiriler birlikte gelebilir. Diğer taraftan bu transit, talepkar, ısrarcı ve iddialı insanlarla iş yapmanızı da gerektirebilir. 20 Aralık günü Oğlak burcuna geçen Satürn, iki buçuk sene boyunca uzaklarla ilgili sorumluluklar getirecek. Yabancılar bağlı çalışabilir, onlarla ciddi anlamda projeler yürütebilirsiniz. Kendinizi geliştirmek (yabancı dil, yurt dışı seyahatler, projeler, akademik programlar) isteyeceksiniz. Bu istekleri ciddiye aldığınızda uzun ama başarılı bir yolculuk sizi bekliyor. Üretken, pratik tarafınız ortaya çıkıyor.

İkizler: İlişkilere her zamankinden daha fazla özen göstermeniz iyi olacak. Ay boyunca karşıt burcunuzda geri harekette olan Merkür gezegeni işleri biraz karıştırabilir. İletişim, ulaşım, el yeteneği, öğrenme ve eğitim konularını sembolize eden Merkür İkizler burcunun yönetici gezegeni. Hal böyle olunca iş ve özel hayatınızdaki kişilerle olan iletişiminiz önem kazanıyor. Bilgi kirliliği, yanlış anlaşılmalar, yabancı dilden eksik çeviriler, eksik bilgilendirme ve istemeden de olsa yanıltma durumları ortaya çıkabilir. Karşıdaki kişilerin bu ay boyunca size söyledikleri ve sonradan yaptıkları örtüşmeyebilir. Onlara zaman tanımalısınız, gelecek ay her şey rayına oturacak. Yine bu dönemde bir süredir görmediğiniz kişilerle karşılaşmanız, hatta yine bir arada çalışmaya başlamanız da mümkün. 3 Aralık günü burcunuzda gerçekleşecek Dolunay hayatınızdaki pek çok olayı aydınlatıyor. Beklediğiniz haberleri bu hafta sonu almanız mümkün. Her şey bu derece açığa çıkmışken, hayatınız hakkında bazı kararlar da almanız gerek. 22 Aralık sonrası tanışacağınız yeni kişiler iş hayatınızda iyi gelişmeler olmasına, tazelenmenize yardımcı olacak. Aynı tarihten sonra partnerinizin hayatında yenilikler olabilir. 20 Aralık günü Oğlak burcuna geçen Satürn, iki buçuk sene boyunca ortak paralar, miras konularını gündeme getiriyor. Maddi anlamda ortak paylaşımların çözülmesi veya uzun vadeli önemli bir yatırımı birlikte yapmak gündeme gelecektir. Uzun taksitler ödemek, mal paylaşımı konuları ile ilgilenebilirsiniz.

Yengeç: Ay boyunca günlük işleriniz, üzerinde çalıştığınız projeler, görevlerinizle ilgili bazı karışıklıklar yaşayabilirsiniz. En iyisi bu ay işinizdeki teslim tarihlerine daha fazla dikkat edin. İşinizde bazı küçük ayrıntıları atlamamak için ajandanızı düzenli tutun. Eşzamanlı olarak birkaç konu üzerine çalışabilirsiniz. Geçmişte yarım kalmış projeleri ele almak için doğru günlerdesiniz. Bu arada ay boyunca fazla şeker tüketmemeye, tatlılardan uzak durmaya çalışın. Size bağlı bir ekip varsa, ekipte yenilikler yapmak için, yeni projeler almak için 23 Aralık sonrası uygun görünüyor. 10 Aralık sonrası birkaç hafta boyunca ilgi alanlarınızı, yaratıcılığınızı tetikleyecek olaylar gerçekleşiyor. Kendinizi daha iyi ifade ettiğinizi, sunumlarda ve sahnedeyken daha başarılı olduğunuzu göreceksiniz. 20 Aralık sonrasında tam iki buçuk yıl boyunca Satürn karşıt burcunuzda olacak. Yeniden yapılandıran, sorumluluk veren gezegen ilişkilerinize ciddiyet getiriyor. İşyerinde sizden konumda yukarıdaki otorite figürleri ile çok yakın çalışma olasılığınız var. Mesafeli ciddi ve size sorumluluklarınızı hatırlatan kişiler özel hayatınızda da karşınıza çıkabilir. İlişkilere tarafsız ve gerçekçi yaklaşmak, duygusal şantajları bir kenara bırakmak gerekiyor. Yalnızsanız, bu iki buçuk sene içinde evlenebilir, uzun dönemli ciddi bir beraberliğe başlayabilirsiniz. Eğer evliyseniz, eşinizin iş yaşamı ve genel olarak hayatındaki konular gündeme geliyor.